28 Aralık 2024 - 01 Ocak 2025 28 Aralık 2024 - 01 Ocak 2025
4 Gece - 5 Gün 4 Gece - 5 Gün
25 25
SHENGEN VİZE- YEŞİL PASAPORTA VİZE YOK SHENGEN VİZE- YEŞİL PASAPORTA VİZE YOK

Catania – Siracusa –Taormina –Etna Yanardağı – Taormina – Catania - Siracusa -Palermo –Monreale –Cefalu –Agrigento – Tapınaklar Vadisi- Erice – Marsala- THY ile 4 Gece/5 Gün - 4 yıldızlı merkez otellerde konaklama - Tüm Turlar Dahil - 1 Akşam yemeği ve Yılbaşı Özel Yemeği dahil

TUR PROGRAMI
1.Gün 28 Aralık 2024 İstanbul – Catania–Siracusa - Etna – Catania

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde  saat 05:00’da buluşma. Bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK1393 sefer sayılı uçuşu ile  saat 08:10’da Catania’ya hareket ediyor ve yerel saat le 08:35’de varıyoruz. Bizi bekleyen aracımız ile ile Arşimet’in doğum yeri olan UNESCO’nun Dünya Mirasları Listesi’deki Siracusa’ya hareket ediyoruz. Burada Apollo Tapınağı ile Ortigia Yarımadası’nı göreceğiz. Sonrasında Etna Yanardağı’na hareket ediyoruz. Yüksekliği 3345 metre , yüzölçümü 1250 kilometrekare olan Etna Yanardağı , Avrupa’nın en yüksek aktif volkanıdır. 1800 metre yüksekliğindeki ikinci krater olan Silvestri’yi göreceğiz.Turumuzun bitiminde Catania’ya hareket ediyoruz. Etna Yanardağı’nın eteklerine kurulmuş olan bu güzel şehirde Barok dönem binaları ile süslü Duomo Meydanı ve meydanın ortasında şehrin simgesi olan  1736 tarihli Fil sütunlu çeşmesini , 1169 yılında inşa edilen Sant Agata Katedrali ve buradaki yerel halk pazarını görüyoruz. .Ünlü Müzisyen Bellini’ye adanmış olan Opera binasını da dışarıdan göreceğiz. Turumuzun bitiminde buradaki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.
Katane Palace Hotel 4* https://www.katanepalace.it/
 

2.Gün 29 Aralık 2024 Catania – Taormina -Agrigento

Otelde alacağımız  kahvaltının ardından bizi bekleyen aracımız ile en güzel kıyı kenti olan Taormina’ya hareket ediyoruz. Kıyaslanamaz güzellikteki manzarasına doyamayacağımız Tauro Dağı’nın eteğinde bulunan, sokak ve caddeleriyle , hediyelik eşya satan dükkanlarıyla çok beğeneceğiniz bu şirin kenti gezecek ve daha sonra Yunan-Roma sitilindeki tiyatroyu dışarıdan göreceğiz. Sonrasında vadiler arasında yapacağımız iki buçuk  saatlik panoramik yolculuğun ardından Filozof Empedokles’in doğum yeri UNESCO Dünya Mirasları Listesindeki Agrigento’ya geliyoruz. Buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Hotel Baglioni della Luna 4* https://www.bagliodellaluna.com/
 

3.Gün 30 Aralık 2024 Catania - Agrigento (Tapınaklar Vadisi ) – Cefalu – Palermo

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası odalarımızı boşaltıyor ve  Agrigento’da  tapınaklarıyla bilinen “Tapınaklar Vadisi”ni geziyoruz. Haphaistos Tapınağı , Herkales Tapınağı , Zeus Tapınağı , Hera Tapınağı , Kastor ve Polluks Tapınağı ve Concordia Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Sonrasında adanın kuzeyinde bulunan eski bir balıkçı yerleşimi Cefalu’yu ziyaret ediyoruz. Buradaki gezimizin ardından Palermo’ya doğru devam ediyoruz. Varışımızı takiben şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Norman Kralları’nın hüküm sürdüğü 12. Yüzyıldan kalan Kraliyet Sarayındaki zengin mozaikleri ile Arap-Norman mimari  sentezinin bir mücevheri olan Capella Palatina ( Palatina Şapeli) ziyaretinden sonra San Giovanni Degli Eremiti Kilisesi , barok dönemi Palermo’sunun kalbi olan tarihi Quatro Canti Meydanı , Pretoria Meydanı , Teatro Massimo Opera binası gibi tarihi yapılar göreceğimiz önemli yerler arasında. Turumuz sonrası buradaki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.
Grand Hotel Piazza Borsa 4* https://piazzaborsa.it/
 
 

4.Gün 31 Aralık 2024 Palermo –Erice – Marsala -Palermo

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, antik bir yerleşim olan Erice’yi ziyaret etmek üzere yola çıkıyoruz.  UNESCO Dünya Mirasları listesinde bulunan şehir kendisi ile aynı ismi taşıyan dağın eteklerine kurulmuştur. Avlulu taş evleri ve sokakları ile tipik bir ortaçağ kasabasıdır. Sonrasında Marsala şehrini geziyor ve Palermo’ya dönüyoruz. Akşam yılbaşı yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Sonrasında konaklama otelimizde.
***MUTLU YILLAR ***

5.Gün 01 Ocak 2025 Palermo –Monreale – Palermo – İstanbul

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Palermo’nun 7 kilometre uzağında olan ve güzel vadi Conca D’ora’ya bakan Monreale’ye gidiyoruz. Burada mozaikleri ile süslü  12.yüzyılda yapılmış Arap,Bizans ve Norman tarzlarının karışımı Monreale Katedrali’ni göreceğiz. Turumuz sonrası havalimanına hareket ediyoruz. Türk Hava Yolları’nın TK1376 sefer sayılı uçuşu ile saat 18:40’da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 23:15’te varış ve turumuzun sonu.
 

FİYAT BİLGİSİ

İkili Odada Kişi Başı

1750 Euro

Tek Kişi Konaklama Farkı

350 Euro

FİYAT BİLGİSİ - Yılbaşında Sicilya
ÜCRETE DAHİL OLAN/DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Ücrete Dahil Hizmetler:

 • Türk Havayolları ile İstanbul /Catania /Palermo / İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve tüm vergileri
 • Catania’da 1 gece 4 yıldızlı otelde kahvaltı dahil konaklama
 • Agrigento ‘da 1 gece 4 yıldızlı otelde kahvaltı dahil konaklama
 • Palermo’da 2 gece 4 yıldızlı otelde kahvaltı dahil konaklama
 • Yerel restoranlarda alınacak 1 Akşam Yemeği
 • Yılbaşı akşamı lokal restoranda içecekler dahil akşam yemeği
 • Programda belirtilen tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Zorunlu Seyahat & Sağlık Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Yurt dışı çıkış harcı ( ilgili bankalara ve ya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz
 • Yemeklerde alınan içecekler
 • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
 • Fazla bagaj ücreti
 • Vize ücreti
MÜŞTERİ YORUMLARI
0 Yorum
Konaklama
1 2 3 4 5
Rehberlik
1 2 3 4 5
Yemekler
1 2 3 4 5
Tur İçeriği
1 2 3 4 5
Ulaşım
1 2 3 4 5
Genel
1 2 3 4 5
Değerlendirmenizi Bizimle Paylaşın
Konaklama
Rehberlik
Yemekler
Tur İçeriği
Ulaşım
Genel
1750 Euro Kişi Başı
DETAYLI BİLGİ İÇİN
0549542424505495424245
ÖNERİLER
Hindiçin Rüyası Vietnam & Laos & Kamboçya
4150 Usd
Hindiçin Rüyası Vietnam & Laos & Kamboçya Hanoi - Halong Bay - Luang Prabang - Siem Reap - Saigon - THY ile - 5*Oteller - Tüm Turlar Dahil -8 Öğle ve 9 Akşam Yemeği Dahil
1 2 3 4 5
0 Yorum
9 Gece / 11 Gün 9 Gece / 11 Gün
KOLAY VİZE
Gastronomi ve Doğa Harikası Puglia ( 5 Gece)
1500 Euro
Gastronomi ve Doğa Harikası Puglia ( 5 Gece) Locorotondo –Alberobello - Martina Franca – Ostuni -Otranto -Lecce – Gallipoli – Polignano A Mare - Bari - THY ile - 4*Oteller - Tüm Turlar Dahil - 3 Akşam Yemeği Dahil
1 2 3 4 5
0 Yorum
5 Gece - 6 Gün 5 Gece - 6 Gün
905495424245