13 Aralık -17 Aralık 2024 13 Aralık -17 Aralık 2024
4 Gece -5 Gün 4 Gece -5 Gün
25 25
SHENGEN VİZE- YEŞİL PASAPORTA VİZE YOK SHENGEN VİZE- YEŞİL PASAPORTA VİZE YOK

Basel – Colmar – Haut Koenigsbourg Şatosu – Ribeauville – Riquewihr -Equeisheim -Baden Baden - Strasbourg - THY ile - 4*merkez otellerde konaklama - Tüm Turlar Dahil - 2 Akşam Yemeği Dahil

TUR PROGRAMI
1.Gün 13 Aralık 2024 İstanbul - Basel - Colmar

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde saat 06:00’da rehberiniz ile buluşma. Bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK1923 sefer sayılı uçuşu ile  saat 09:10’da Basel’e hareket. Saat 10:20’de Basel Mullhouse havalimanına varış. Burada bizi bekleyen aracımız ile Colmar’a transfer oluyor ve Alsace bölgesinin en güzel şehirlerinden biri olan Colmar’da şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Şarap Yolunun başkenti olarak kabul edilen Colmar’da Belediye Binası , Eski Gümrük Meydanı ve Binası , Pfister Evi , Aziz Martin Katedrali ve Küçük Venedik anlamına gelen “Petite Venise “ bölgesini göreceğiz. Turumuzun ardından buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.
4*GRAND BRİSTOL HOTEL – COLMAR https://grand-hotel-bristol.com/en/

 

2.Gün 14 Aralık 2024 Colmar -Haut Koenigsbourg Şatosu –Ribeauville – Riquewihr – Equisheim – Colmar

Otelde alacağımız  kahvaltının ardında ve Alsace bölgesinin muhteşem manzaraları eşliğinde ünlü şarap yolunu keşfe çıkacağız. İlk durağımız  Kuzey Fransa’nın en önemli eserlerinden biri olan Haut Koenigsbourg  Şatosu olacak. 700 metre yükseklikte bir tepeye konuşlanmış ve 12.yüzyılda Hohenstaufen ailesi tarafından inşa ettirilen Şato , 15.yüzyılda Hasbourg ailesine geçmiş.1633’te terk edilen şato 1899’da Selestat şehri tarafından Alman İmparator Willhhelm II von Hohenzollern’e hediye edildikten sonra mimar Bodo Ebhardt tarafından restore edilmiş. Fransa’da turistler tarafından en çok ziyaret edilen şatolardan biridir. Bir sonraki durağımız ise  Ribeauville olacak. Burada bölgeye özgü yerel şaraplardan tatma imkanına sahip olacağız. Sonrasında ise 180 kilometrelik şarap yolunun en önemli kasabalarından biri olan Riquewihr’e gidiyoruz. Bu köy “ Şarap bağlarının incisi “ olarak kabul edilir.Tipik Alsace bölgesi evleri, surları ve şarap mahzenleri ile ilk günkü ihtaşımını halen korumakta olan Riquewihr köyünü ve buradaki Noel pazarlarını keşfediyoruz. Sonrasında Colmar yolu üzerinde bulunan Fransa’nın en güzel çiçeklendirilen köyü ünvanına sahip Eguısheım’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Yarı ahşap evleri , dolambaçlı sokakları ve çeşmeleri ile bu güzel köyü keşfettikten sonra , Colmar’a  geri dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

Not : Haut Koenigsbourg Şatosu bir tepenin üzerinde bulunduğundan hava muhalefeti nedeni ile bazı durumlarda çıkış mümkün olamayabilir.

3.Gün 15 Aralık 2024 Colmar – Strasbourg

Otelde alacağımız kahvaltının ardından , odalarımızı boşaltıyor ve Alsace bölgesinin yine çok önemli şehirlerinden biri olan Strasbourg’a hareket ediyoruz. Varışımızı takiben Strasbourg şehir turumuza başlıyoruz.Tarihi ve kültürel olarak oldukça zengin olan Strasbourg bir ünlü filozof ve bilim adamına da ev sahipliği yapmış. Gutenberg matbaayı burada icat etmiş. Rouget de Lisle de 1792’de Fransa’nın milli marşı La Marseillaise’i burada bestelemiş. Hümanizmin babası olarak tanınan Hollandalı filozof Erasmus ve Alman yazar Goethe yaşamlarının bir kısmını burada geçirmişler. UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan “Grande İle” ile turumuza başlayacağız. Notre Dame Katedrali , Rönesans dönemine ait muhteşem yarı ahşap evleri göreceğiz. Strasbourg’un en güzel ve ilginç semti olan Petite France ( Küçük Fransa )’dan tekneye binerek Ren Nehri’nin bir kolu olan İll Nehri’nde keyifli bir tekne turu yapacağız. Gezimiz sırasında ; Rohan Sarayı , Avrupa Parlamentosu , üstü kapalı köprü , Derici semti , görkemli yapılar 1870-1918 yılları arasında inşa edilen Alman Semti , Avrupa Konseyi ve İnsan Hakları Mahkemesi’nin modern binaları göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin ardından buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

4*BOMA HOTEL https://www.boma-hotel.com/en/

 

4.Gün 16 Aralık 2024 Strasbourg – Baden Baden - Strasbourg

Otelde alacağımız kahvaltının  ardından, Almanya’nın en güzel şehirlerinden biri olan Baden Baden’e hareket ediyoruz.Klasik müzik festivalleri ile ünlü olan şehirde noel pazarlarını ziyaret edeceğiz. Burada yapacağımız şehir turu ve alış veriş için serbest zamanımızın ardından akşam üstü Satrasbourg’a geri dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

 

5.Gün 17 Aralık 2024 Strasbourg - İstanbul

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyoruz. Uçak saatine kadar alış veriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman.Öğleden sonra havalimanına transfer oluyor ve Türk Hava Yolları’nın TK1458 sefer sayılı uçuşu ile saat 19:10’da İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 00:20’de İstanbul’a varış. Turumuzun sonu.

 

FİYAT BİLGİSİ

İkili Odada Kişi Başı

1750 Euro

Tek Kişi Konaklama Farkı

200 Euro

FİYAT BİLGİSİ - Alsace Noel Pazarları ( Colmar & Strasbourg)
ÜCRETE DAHİL OLAN/DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Ücrete Dahil Hizmetler:

 • Türk Havayolları ile İstanbul /Basel /Strasbourg / İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve tüm vergileri
 • Colmar’da 2 gece 4 yıldızlı otelde oda –kahvaltı konaklama
 • Lokal restoranlarda alınacak 2 Akşam yemeği
 • Ribeauville’de 1 degustasyon
 • Strasbourg Batorama tekne turu
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • Programda belirtilen müze girişleri
 • Vacanza profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Zorunlu Seyahat sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Yemeklerde alınan içecekler
 • Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Shengen vize ücreti
 • Fazla bagaj ücreti
MÜŞTERİ YORUMLARI
0 Yorum
Konaklama
1 2 3 4 5
Rehberlik
1 2 3 4 5
Yemekler
1 2 3 4 5
Tur İçeriği
1 2 3 4 5
Ulaşım
1 2 3 4 5
Genel
1 2 3 4 5
Değerlendirmenizi Bizimle Paylaşın
Konaklama
Rehberlik
Yemekler
Tur İçeriği
Ulaşım
Genel
1750 Euro Kişi Başı
DETAYLI BİLGİ İÇİN
0549542424505495424245
ÖNERİLER
Alman Köylerinde Noel Pazarları
1360 Euro
Alman Köylerinde Noel Pazarları Frankfurt -Heilderberg – Würzburg – Bamberg – Nürnberg - Rothenburg – Augsburg – Neushcweinstein Şatosu – Füssen - Münih- THY ile uçuş - 4 yıldızlı otellerde konaklama - Tüm Turlar Dahil - 4 Akşam Yemeği dahil
1 2 3 4 5
0 Yorum
4 Gece -5 Gün 4 Gece -5 Gün
Hindiçin Rüyası Vietnam & Laos & Kamboçya
4150 Usd
Hindiçin Rüyası Vietnam & Laos & Kamboçya Hanoi - Halong Bay - Luang Prabang - Siem Reap - Saigon - THY ile - 5*Oteller - Tüm Turlar Dahil -8 Öğle ve 9 Akşam Yemeği Dahil
1 2 3 4 5
0 Yorum
9 Gece / 11 Gün 9 Gece / 11 Gün
KOLAY VİZE
905495424245