06 Aralık - 16 Aralık 2024 06 Aralık - 16 Aralık 2024
9 Gece / 11 Gün 9 Gece / 11 Gün
15 15
Vietnam - Laos - Kamboçya Kolay Vize Vietnam - Laos - Kamboçya Kolay Vize

Hanoi - Halong Bay - Luang Prabang - Siem Reap - Saigon - THY ile - 5*Oteller - Tüm Turlar Dahil -8 Öğle ve 9 Akşam Yemeği Dahil

TUR PROGRAMI
1.Gün 05/06 Aralık 2024 İstanbul -Hanoi

İstanbul  Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 23:20’de (5 Aralık’ı 06 Aralık’a bağlayan gece) rehberiniz ile buluşma.  .Bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK164 sefer sayılı uçuşu ile saat 02:20’de Hanoi’ye uçuş. Gece uçak yolculuğu. Yerel saat ile 15:25’de Hanoi’ye varış ve bizi bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.
Grand Hotel Du Lac https://grandhoteldulachanoi.com/
 

2.Gün 07 Aralık 2024 Hanoi

Otelde alacağımız kahvaltının ardından ,tam günlük Hanoi turumuz için hareket ediyoruz. Tek sütunlu Pagoda , Başkanlık Sarayı ve Ho Chi Minh Mozalesii’ni ziyaret edeceğiz. Ardından Vietnam’ın ilk üniversitesi olan 11. Yüzyılda kurulan Edebiyat Tapınağı’nı görüyoruz. Lokal bir restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardından Vietnam’da yaşayan 54 değişik etnik grubun kültürünü yakından tanıyabileceğimiz Etnografya Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Sonrasında Vietnam’ın eski mahallelerinde tuk tuklar ile keyifli bir gezi yapacağız. Tuk tuk gezimizin ardından , Hoan Kiem Gölü’nde bulunan kutsal tapınağı görüyor ve gölün hemen önünde sergilenen Vietnam’a özgü Su Kuklası Tiyatrosu’nun mükemmel bir gösterisini izliyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

3.Gün 08 Aralık 2024 Hanoi - Halong Bay

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Vietnam’ın doğa harikası Kızılırmak deltası yolunun muhteşem manzaraları eşliğinde Halong Körfezi’ne geliyoruz. Burada bulunan teknemizdeki odalarımıza yerleşiyoruz. Binlerce adacıktan oluşan Halong Körfezi’nde muhteşem bir lagünün ortasına demirlenmiş olan teknemizin hemen yanından denize girebilir , manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz. Rehberiniz tarafından belirlenecek saatte yaklaşık yarım saat süren Vung Vieng isimli balıkçı köyünü gezeceğiz. Öğle ve akşam yemeğimizi teknemizde deniz mahsülleri eşliğinde alacağız. Konaklama teknede.
Aspira  Cruise 5* / Junior  Suit – Balkonlu
https://aspiracruises.com

Not : Halong Bay ‘de teknede  su kayağı benzeri aktiviteler ücretlidir.

4.Gün 09 Aralık 2024 Halong Bay - Hanoi - Luang Prabang

Sabah erkenden teknemizde uyanıyoruz. İsteyen misafirlerimiz güvertede Tai Chi yapabilirler. Teknemizde alacağımız brunch’ın ardından odalarımızı boşaltıyor ve UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde bulunan  Laos’un Luang Prabang şehrine uçmak için havalimanına hareket ediyoruz. Yerel  Havayolları ile   saat 19:10’da  Luang Prabang’a uçuş ve 20:20’de varışımızı takiben buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.( Kahvaltı ve öğle yemeği brunch şeklinde alınacaktır)
Luang Prabang  View  Hotel 5* /Superior Oda
https://luangprabangview.com
 

5.Gün 10 Aralık 2024 Luang Prabang

Sabah çok erken uyanarak ,altın kaplı kubbeleri ile tapınakların üzerinden güneşin doğuşunu izleyebileceğimiz , yüzlerce rahibi sabah ritülelerini görebileceğimiz Pak Ou Nehri üzerinde bir geziye çıkıyoruz.Gezimiz sırasında yüzlerce Buda heykelinin korunduğu Tham Ting ve Tham Phum Mağaralarını göreceğiz. Ardından otelimize dönüyor ve kahvaltımızı alıyor. Kahvaltımızın ardından otelimizden hareket ediyor ve Laos halkının ipek kumaşlar ve kağıtlar hazırladıkları merkez olan Ban Xang Hong’u ziyaret ediyoruz. Lokal bir restoranda  alacağımız öğle yemeğinin ardından Luang Prabang’a dönüyor ve yere kadar uzanan çatılarıyla şehrin en güzel ibadet yeri olan Wat Xieng Thong Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Bunun yarı sıra Wat Visoun Stupası , Srilankalese stili That Makro Tapınağı , Wat Aham Şapeli ve beş katlı Wat Mai görceğimiz diğer önemli yerler olacak. Akşam üstü güneşin batışını izlemek üzere Phousi Tepesi’ne çıkacağız.Burada renkli gece pazarını da görme imkanımız olacak. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

6.Gün 11 Aralık 2024 Luang Prabang - Siem Reap

Otelde alacağımız kahvaltının ardından , odalarımızı boşaltıyor ve etnik azınlıkların yaşadığı geleneksel Laos köyleri olan Ban Ouay , Ban Ou ve Ban Thapene köylerini ziyaret edeceğiz. Sonrasında ise geleneksel el sanatlarında çok becerikli olan Khumu etnik topluluğunun yaşadığı Ban Phanom köyüne gideceğiz. Aynı zamanda burada bulunan ve bir doğa harikası olan Khouangsi Şelalesi’ni ziyaret edeceğiz. Gezimizin ardından havalimanına transfer oluyor ve Vietnam Havayolları’nın VN931 sefer sayılı uçuşu ile saat 14:40’ta  Siem Reap’a uçuyoruz. Saat 16:10’da varışımızı takiben buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.
Memoire Palace 5*  /Junior Suite Garden
https://memoirepalace.com/
 

7.Gün 12 Aralık 2024 Siem Reap

Otelde alacağımız kahvaltının ardından ve büyüleyici Angkor Wat Tapınaklar bölgesine gidiyoruz. 9. Ve 13. Yüzyıllardan kalma ve bir çok tapınağın iç içe geçtiği Angkor Wat ,klasik Khmer mimarisinin doruk noktasıdır. Bu muhteşem arkeoloji parkında Güney Kapısı , Baphoun ve Phimeanakas Tapınakları , File Terasları , Kral Leper ve gizemli gülen Bayon anıtları hakkında bilgiler alıyoruz. Ta Prohm , Banteay Kdei , Takeo , Thommanon , Chau Sayi Thevoda Tapınakları ve Sras Srang Banyosu göreceğimiz yerler arasındadır.1200 yıl önce inşa edilmiş olan ve gördüğünüzde büyülü bir mistik atmosfere bürüneceğiniz Angkor Wat Tapınaklar zincirini ziyaret ediyoruz. Gezilerimizin ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

8.Gün 13 Aralık 2024 Siem Reap - Saigon

Otelde alacağımız kahvaltının ardından , odalarımızı boşaltıyor ve kutsal khmer halkının hayatını görmek ve yüzen köyleri ziyaret etmek üzere Tonle Sap Gölü’nde keyifli bir tekne turuna çıkıyoruz. Gezimizin bitiminde  otelimize dönüyor ve odalarımızı boşaltıyoruz. Öğle ve Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Akşam yerel havayolları ile saat 21:35’de Saigon’a uçuyoruz. Saat 22:55’de  varışımızı takiben bizi bekleyen özel aracımız ile buradaki otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde.
La Siesta Premium  5* /  Deluxe Oda
https://lasiestahotels.vn/saigon/
 

9.Gün 14 Aralık 2024 Saigon (Ho Chi Minh ) - Chu Chu Tünelleri

Otelde alacağımız kahvaltının ardından , Vietkonglar’ın Amerikan saldırıları sırasında kullandıkları tünelleri görmek için Chuchi’ye geliyoruz. Cu Chi tünelleri şehrin yer altı sisteminde 200 kilometre boyunca uzanmaktadır ve burası Amerikan savaşı sırasında çok önemli  bir rol oynamıştır. Tünel sisteminin içerisinde yaşam alanları , silah fabrikaları , hastaneler , emir merkezleri ve konaklama imkanları mevcuttur. Tünelleri geziyor ve hakkında detaylı bilgiler alıyoruz. Lokal bir restoranda alacağımız   öğle yemeğinin  ardından yapacağımız şehir turumuzda ; Eski Başkanlık Sarayı , Savaş Müzesi , Notre Dame Katedrali ,Posta ofisi , Belediye Sarayı ,Opera Binası ve Ben Thanh Pazarı göreceğimiz önemli noktalar. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

10.Gün 15 Aralık /16 Aralık 2024 Saigon ( Mekong Delta ) - İstanbul

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Saigon’un hareketli şehir yaşamını ardımızda bırakarak, Mekong Deltasında bulunan My Tho’ya hareket ediyoruz. Burada yapacağımız gezimiz sırasında yüzen köyleri , Mekong Nehri’nin bereketli topraklarından faydalanan yerel halkın yaşamını göreceğiz. Tipik bir delta evini at arabası ile ziyaret edecek , pazarda satılan birbirinden değişik tropikal meyveleri tatma imkanına sahip olacağız.Öğle yemeğimizi gezimiz sırasında lokal bir restoranda alacağız.Gezilerimizin bitiminde Hindiçin bölgesinin bu değişik ülkesine hoşça kal diyor ve havalimanına transfer oluyoruz.  Türk Havayolları ‘nın TK 163 sefer sayılı uçuşu ile saat 21:40’ta İstanbul’a hareket. Saat 05:00’da ( 16.12.2024 ) İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

FİYAT BİLGİSİ

İkili Odada Kişi Başı

4150 Usd

Tek Kişi Konaklama Farkı

600 Usd

FİYAT BİLGİSİ - Hindiçin Rüyası Vietnam & Laos & Kamboçya
ÜCRETE DAHİL OLAN/DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Ücrete Dahil Hizmetler:

 • Türk Havayolları ile İstanbul / Hanoi , Saigon / İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri
 • Yerel Havayolları ile Hanoi –Luang Prabang tek yön uçak bileti
 • Yerel Havayolları ile Luang Prabang –Siem Reap tek yön uçak bileti
 • Yerel Havayolları ile Siem Reap - Saigon uçak bileti
 • Hanoi’de 5 yıldızlı otelde 2 gece Halong Bay’da 5*yıldızlı Junk Bot’ta 1 gece ,,Luang Prabang’ta 5 yıldızlı otelde 2 gece ,Siem Reap’ta 5 yıldızlı otelde 2 gece ,Saigon’da 5 yıldızlı otelde 2 gece oda-kahvaltı konaklama
 • 8 adet öğle yemeği ( Teknede brunch şeklinde alınacaktır)
 • 9 adet akşam yemeği
 • Programda belirtilen tüm geziler ve ören yeri giriş ücretleri
 • Programda belirtilen tüm transferler
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Vietnam vize bedeli 110 USD (Vize işlemleri için yanınızda 2 adet fotoğraf bulundurmanız gerekmektedir) Yeşil Pasaporta vize gerekmemektedir.
 • Laos Vize bedeli 85 USD Vize işlemleri için yanınızda 2 adet fotoğraf bulundurmaları gerekmektedir) Yeşil Pasaporta vize gerekir
 • Kamboçya vize bedeli 30 USD ( Ülke girişinde ödenecektir. Vize işlemleri için yanınızda 2 adet fotoğraf bulundurmanız gerekmektedir) Yeşil Pasaporta Vize gerekir
 • Kişisel harcamalar
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı
MÜŞTERİ YORUMLARI
0 Yorum
Konaklama
1 2 3 4 5
Rehberlik
1 2 3 4 5
Yemekler
1 2 3 4 5
Tur İçeriği
1 2 3 4 5
Ulaşım
1 2 3 4 5
Genel
1 2 3 4 5
Değerlendirmenizi Bizimle Paylaşın
Konaklama
Rehberlik
Yemekler
Tur İçeriği
Ulaşım
Genel
4150 Usd Kişi Başı
DETAYLI BİLGİ İÇİN
0549542424505495424245
ÖNERİLER
Kuzey İtalya'nın Muhteşem Gölleri & Kasabaları
1750 Euro
Kuzey İtalya'nın Muhteşem Gölleri & Kasabaları D’Orta Gölü -Brescia –Limone Sul Garda – Sirmione – Como Gölü- Stresa – Bellagio - Lugano Gölü -Maggiore Gölü – Borromei Adaları - THY ile - 4*Oteller - Tüm Turlar Dahil - 1 Akşam Yemeği Dahil
1 2 3 4 5
0 Yorum
4 Gece -5 Gün 4 Gece -5 Gün
Kuzey İtalya'nın Muhteşem Gölleri & Kasabaları
1600 Euro
Kuzey İtalya'nın Muhteşem Gölleri & Kasabaları D’Orta Gölü -Brescia –Limone Sul Garda – Sirmione – Como Gölü- Stresa – Bellagio - Lugano Gölü -Maggiore Gölü – Borromei Adaları - THY ile - 4*Oteller - Tüm Turlar Dahil - 1 Akşam Yemeği Dahil
1 2 3 4 5
0 Yorum
4 Gece -5 Gün 4 Gece -5 Gün
905495424245