19 Ocak -23 Ocak 2025 19 Ocak -23 Ocak 2025
4 Gece -5 Gün 4 Gece -5 Gün
20 20
SHENGEN VİZE- YEŞİL PASAPORTA VİZE YOK SHENGEN VİZE- YEŞİL PASAPORTA VİZE YOK

Ev- Hava Limanı - Ev Transferleri , Tüm Turlar & Safariler , 4 Yemek dahil

TUR PROGRAMI
1.Gün 19 Ocak 2025 İstanbul – Rovaniemi – Noel Baba Köyü

Evinizden sizi alacak özel araç ile havalimanına transfer. İstanbul Yeni  Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde saat 07:00’da buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından Türk Havayolları’nın TK1749 sefer sayılı uçuşu ile saat 09:55’de Rovaniemi’ye  hareket.Yerel saat ile 13:30’da Rovaniemi’ye varış. Rovaniemi , Kuzey Kutup dairesinin geçtiği Fin şehirlerinden biridir. Rovaniemi Santa’nın evi olduğu söylenen Santa Clause Village’a ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca ekinoks ( Ekim-Mart arası ) döneminde kuzey ışıkları görülebilmektedir. Aynı zamanda 1998 yapımı “ Lovers of the Arctric Circle “ filmi burada çekilmiş ve 2006 Eurovision şarkı yarışmasında birinci olan grup Lordi Fin Hard Rock grubunun yaşadığı şehirdir.  Varışımızı takiben bizi bekleyen özel aracımız ile yaklaşık yarım saatlik kar manzaralı yolculuğumuzun ardından Kuzey Kutup dairesinin geçerek  Noel Baba Köyüne varıyoruz. Bu çok renkli köyde bulunan postaneden dostlarınıza kart postal gönderebilir , her gün çocukları görmek için gelen Noel Baba ile hatıra fotoğrafı çektirebilirsiniz. Noel Baba Köyü’nde bulunan kutup dairesi çizgisi üzerinden geçme şansına sahip olacağız. Gezimizin ardından buradaki otelimize yerleşiyoruz.Akşam üzeri her sene eridiği için yeni bir konsept ile yeniden inşa edilen Buz oteli ziyaret edeceğiz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.
4*Scandic Pohjanhovi Hotel https://www.scandichotels.com/hotels/finland/rovaniemi/scandic-pohjanhovi

2.Gün 20 Ocak 2025 Husky & Ren Geyiği Çiftliği Ziyareti ve Kızak Turu

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Husky çiftliğine hareket ediyoruz . Kuzeyin bu sevimli hayvanları hakkında bilgiler alacak ve burada Husky’lerin çektiği kızaklarla keyifli bir sürüş deneyimi yaşayacağız. Öğle yemeğimizi Husky Çiftliğinde aldıktan sonraaponya bölgesinin en önemli canlılarından olan Ren Geyikleri’ni görmek ve bilgi almak için Ren Geyiği çiftliğine hareket ediyoruz. Burada muhteşem manzaralar eşliğinde yapacağımız keyifli bir Ren Geyiği Kızak gezisinin ardından otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

3.Gün 21 Ocak 2025 Buz Kıran Gemisi ile Yolculuk

Otelimiz de alacağımız kahvaltımızın ardından, buzkıran etkinliğine katılmak için otelden hareket ediyoruz. Dünyanın en büyük turistik buzkıran gemisi ile yapacağımız 3 saatlik yolculuk sırasında donmuş denizin üzerindeki buzların nasıl kırıldığına şahit olacaksınız. National Geographic tarafından ölmeden yapılması gereken aktiviteler içerisinde yer alan bu turumuzun ardından gemide alacağımız öğle yemeğimiz sonrası Rovaniemi’ye transfer, otele varış ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

4.Gün 22 Ocak 2025 Snow Mobile Safari – Tree House Otel

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve öğlene doğru Arktik ormanın derinliklerini keşfedeceğimiz maceralı turumuz için hareket ediyoruz. Kar Motorları ile yaklaşık 2 saat sürecek bu muhteşem sürüş deneyiminin ardından unutulmaz bir deneyim yaşayacağımız ağaç otelimize transfer oluyor ve buradaki odalarımıza yerleşiyoruz.. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Arctic Tree House Hotel https://arctictreehousehotel.com/

5.Gün 23 Ocak 2025 Rovaniemi - İstanbul

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve hava limanına hareket ediyoruz. Türk Hava Yolları’nın TK1750 sefer sayılı uçuşu ile saat 15:25’te İstanbul’a hareket. Saat 21:10’da varış ve sizi bekleyen aracınız ile evinize transfer.

ÖNEMLİ BİLGİLER
Laponya Hakkında ; Laponya Kuzey Avrupa’da bir bölgedir. Kuzey kutup dairesinin kuzeyinde yer alır.Norveç , İsveç , Finlandiya’nın kuzey kesimleri ile Kola Yarımadası’nın doğusundaki Rus toprakları Laponya’yı oluşturmaktadır. Bölge halkına “ Lapon” ismi verilir.
Kuzey Işıkları ( Aurora Borealis ) : Kutup ışıkları ya da Aurora Borealis ( Kuzey Işıkları ) gökyüzünde görülen , yeryüzünün manyetik alanı ile Güneşten gelen yüklü parçacıkların etkileşimi sonucu ortaya çıkan ısımalardır.Aurora sözcüğü Roma Şafak Tanrıçası’nın adından gelmektedir. Boreas’da Yunanca’da kuzey rüzgarına Pierre Gassendi tarafından 1621’de verilen addır. Cree ( kri) halkı bu ilginç olayı Ruhların Dansı adını vermişlerdir.Avrupa’da orta çağda auroraların Tanrıdan işaretler olduğuna inanılırmış.Bu ışımalar genellikle gece gözlemlenir.Kuzey ışıklarının görülme olasılığı , kuzey manyetik kutbuna yaklaştıkça artar. Sıklıkla gündönümlerinde oluşur.
** Mevsim itibari ile bölgede gün ışığı 3-4 saat kendini göstermektedir. Program içerisindeki safariler gün ışığından faydalanabilmek için bu zaman aralığına denk getirilmiştir. Dolayısı ile öğleden sonraları hava çok erken kararmaya başladığından kişisel aktiviteler için serbest zamanlar bırakılmıştır

FİYAT BİLGİSİ

İkili Odada Kişi Başı

3450 Euro

Tek Kişi Konaklama Ücreti

4250 Euro

FİYAT BİLGİSİ - Büyüleyici Kuzey Işıkları ile Laponya
ÜCRETE DAHİL OLAN/DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Ücrete Dahil Hizmetler:

 • • Ren Geyiği çiftliği ve kızak turu ( 30 dakika
 • Evinizden İstanbul Yeni Havalimanı gidiş –dönüş özel transfer ( İstanbul –Ankara –Adana –İzmir’de geçerlidir
 • Türk Havayolları ile İstanbul / Rovaniemi / İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti ve tüm vergileri
 • Programda belirtilen tüm transferler
 • 3 Gece Rovaniemi’de 4 yıldızlı otelde kahvaltı dahil konaklama
 • 1 Gece özel konseptli Tree House Hotel’de kahvaltı dahil konaklama
 • Rovanemi’de lokal restoranda alınacak bir akşam yemeği ve Tree House otelde bir akşam yemeği. Toplamda 2 Akşam yemeği
 • Turlar esnasında alınacak 2 öğle yemeği
 • Noel Baba Köyü ziyareti
 • Husky Çiftliği ve kızak turu(30 dakika)
 • Buzkıran Gemisi ile Yolculuk
 • Kar Safarisi ( 2 saat)
 • Aktiviteler için kiralanacak Termal Kıyafetler
 • Profesyonel Vacanza Türkçe rehberlik hizmeti
 • Lokal rehberlik hizmeti
 • Mesleki sorumluluk sigortası. ( 30 bin Euro sağlık teminatını da kapsamaktadır)

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Shengen vize ücreti
 • Yurt dışı çıkış harcı ( ilgili bankalara ve ya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz
 • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri.
 • Yemeklerde alınacak içecekler.
 • Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Fazla bagaj ücreti
 • Tam Kapsamlı İptal kapsayan seyahat sigortası ( Maksimum 3000 Euro’ya kadar teminatlıdır – Akut hastalıklar ve kaza durumunda iptal teminatı geçerlidir. 65 yaş üstü için SURPRIM uygulanır .Sigorta ücreti tur bedeline göre değişmektedir. Lütfen sorunuz)
MÜŞTERİ YORUMLARI
0 Yorum
Konaklama
1 2 3 4 5
Rehberlik
1 2 3 4 5
Yemekler
1 2 3 4 5
Tur İçeriği
1 2 3 4 5
Ulaşım
1 2 3 4 5
Genel
1 2 3 4 5
Değerlendirmenizi Bizimle Paylaşın
Konaklama
Rehberlik
Yemekler
Tur İçeriği
Ulaşım
Genel
3450 Euro Kişi Başı
DETAYLI BİLGİ İÇİN
0549542424505495424245
ÖNERİLER
Mistik Uzakdoğu Kuzey Tayland ( Chiang Rai - Chiang Mai ) & Phuket
3750 Usd
Mistik Uzakdoğu Kuzey Tayland ( Chiang Rai - Chiang Mai ) & Phuket Ev -Hava Limanı - Ev Transferi , THY ile uçuşlar, ara uçuşlar, 4*ve5* Otellerde 7 gece kahvaltı dahil konaklama , 5 Öğle ve 4 Akşam yemeği dahil
1 2 3 4 5
0 Yorum
7 Gece / 9 Gün 7 Gece / 9 Gün
VİZE
YOK
Norveç Fiyordları
2400 Euro
Norveç Fiyordları Oslo -Stalheim -Flam -Sogne Fiyordu -Gudvangen – Mydral – Bergen -Hardanger Fiyordu – Ulvik - THY ile - 4*Oteller - Tüm Turlar Dahil - 2 Öğle ve 2 Akşam Yemeği Dahil
1 2 3 4 5
0 Yorum
5 Gece - 6 Gün 5 Gece - 6 Gün
905495424245