01 Aralık -08 Aralık 2024 01 Aralık -08 Aralık 2024
7 Gece - 8 Gün 7 Gece - 8 Gün
20 20
Kapı Vizesi ( Yeşil pasaporta gerekmez) Kapı Vizesi ( Yeşil pasaporta gerekmez)

Kahire -Luxor -Edfu-Aswan -Abu Simbel- THY ile - 5* otellerde ve 5* Gemide konaklama - Tüm öğle ve akşam yemekleri -Tüm geziler dahil

TUR PROGRAMI
1.Gün 01 Aralık 2024 İstanbul - Kahire

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 05:00’da rehberiniz ile  buluşma. Bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK690 sefer sayılı uçuşu ile  saat 07:55’de Kahire’ye hareket. Saat 09:10’da Kahire’ye varış ve kapı vizesi işlemlerimizin ardından bizi bekleyen aracımız ile şehri keşfetmek üzere hareket ediyoruz. Yeni şehir kısmında yapacağımız Panoramik şehir turunun ardından Öğle yemeğimizi lokal bir restoranda aldıktan sonra Piramitler bölgesine hareket ediyoruz. Dünyanın en ikonik ve tanınmış arkeolojik alanlarından biri olan Giza Piramitlerini ziyaret edeceğiz. Bu antik yapılar, Eski Mısır’ın  adeta mühendislik ve mimari başarılarının bir kanıtı gibidir ve yüzyıllardır insanları büyülemiştir. Giza platosunda bulunan ikonik ve antik bir anıt olan Sfenks, aslan gövesi ve insan kafasının birleşimiyle ünlüdür ve eski Mısır’ın en tanınmış sembollerinden biridir. Muhtemelen Giza Platosu’ndaki piramitleri ve tapınakları koruyucu bir figür olarak hizmet ediyordu. Buradaki insan kafasının firavunun ilahi otoritesini temsil ettiğine inanılıyor.Turumuz sonrası Kahire’deki otelimize yerleşiyor ve kısa bir dinlenmenin ardından akşam Piramitlerdeki ses ve ışık gösterine katılmak üzere hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde gerçekleşen bu gösteri Büyük Giza Piramitleri ve Sfenks’in fonunda gerçekleştirilir. Gösteri ziyaretçilere tarih, hikaye anlatımı ve görsel efektleri birleştiren benzersiz bir deneyim sunar. Gösteriyi izledikten sonra akşam yemeği için lokal restorana geçiyoruz. Yemek sonrası konaklama otelimizde.
Swiss İnn Pyramids Golf Resort 5* https://www.swissinn.net/hotels/facilities.php?lang=Pyramids

2.Gün 02 Aralık 2024 Kahire – Luxor (Karnak Tapınakları)

Otelde alacağımız kahvaltının ardından havalimanına transfer oluyor ve yerel hava yolları ile Luxor’a uçuyoruz. Varışımızı takiben Nil Nehri üzerinde gezimizi gerçekleştireceğimiz ve konaklayacağımız gemimizde odalarımıza yerleşiyoruz. Öğle yemeğimizi gemide aldıktan sonra  Luxor’un doğusunda bulunan Karnak Tapınakları’nı ziyaret edeceğiz. Karnak Tapınakları kompleksi bir dizi tapınak, şapel ve köy şeklindeki binalardan oluşur ve bu nedenle bu komplekse Arapçada “Müstahkem Köy” anlamına gelen Karnak adı verilmiştir. Tapınak MÖ 2055 ile MS 100 yılları arasında inşa edilmiştir.Bir kült tapınağı olarak inşa edilmiş ve tanrılar Amun, Mut ve Khonsu’ya adanmıştır. Turumuz sonrası gemiye dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama gemide.
Sonesta Moon Goddess Cruise Ship https://www.sonesta.com/sonesta-moon-goddess-nile-cruise-ship

 

3.Gün 03 Aralık 2024 Luxor – Edfu – Kom Ombo

Gemide alacağımız kahvaltının ardından Edfu’ya ulaşmış olacağız. Burada Antik Mısır tapınaklarının en çarpıcı ve kusursuz olanlarından biri olan ve tanrı Horus’a ibadete adanmış Tanrı Horus Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz.Nil’in batı yakasında yer alan yapının inşası, MÖ 237’de II.Plotemy (MÖ 246-221) döneminde başlamış,ancak 180 yıl sonra MÖ 57’de Ptolemy XII (MÖ 80-51) döneminde tamamlanmıştır. Gezimiz sonrası gemiye dönüyor ve öğle yemeğimizi alıyoruz. Bu sırada gemimiz Kom Ombo’ya doğru yol alacak. Akşam yemeği ve konaklama gemide.

4.Gün 04 Aralık 2024 Kom Ombo

Gemide alacağımız kahvaltının ardından Kom Ombo’daki Tanrı Sobek Tapınağını ziyaret edeceğiz.Bu tapınak, yukarı Mısır’ın Aswan Valiliğindeki Kom Ombo kasabasında bulunan sıra dışı bir çifte tapınaktır.MÖ 180-47 yılları arasında Ptolemaik Hanedanlığı döneminde inşa edilmiştir.Daha sonra Roma döneminde bazı eklemeler yapılmıştır. Turumuz sonrası gemiye dönüyoruz. Öğle, akşam yemeği ve konaklama gemide.

5.Gün 05 Aralık 2024 Aswan

Gemide alacağımız kahvaltının ardından Agilkia Adasındaki Philae Tapınağını ziyaret edeceğiz.Bu kompleks Mısır’daki Aswan Barajı ve Nasser Gölü’nün aşağısında, Aswan Alçak Barajı rezervuarında bulunan ada merkezli bir tapınak kompleksidir. Burada göreceğimiz doğrudan ana kayaya oyulmuş, ancak tamamlanamamış devasa dikilitaşı görecek ve eski Mısırlılıların dikilitaş yapımında kullandığı teknikler hakkında değerli bilgilere sahip olacağız. Turumuz sonrası gemiye dönüyoruz. Öğle, akşam yemekleri ve konaklama gemide.

6.Gün 06 Aralık 2024 Abu Simbel – Aswan – Nubian Köyü - Kahire

Günün ilk saatleri ile beraber Abu Simbel’i ziyaret etmek üzere hareket ediyoruz.Abu Simbel’deki Ramses Tapınaklarını ziyaret edeceğiz.Mısır’ın Giza Piramitlerinden sonra en ünlü bölgesi burasıdır.Firavunların en büyüğü olan II.Ramses tarafından yaptırılan ve aynı zamanda Ramses II Tapınağı olarak da bilinen bu devasa kayalara oyulmuş tapınaklar, Mısır İmparatorluğunun gücünün zirvesindeki Nubia ile güney sınırını işaret eder.Turumuz sonrası Aswan’a dönüyor ve gemide kahvaltımızı aldıktan sonra odalarımızı boşaltıyoruz. Kahire’ye dönmeden renkli ve süslü cepheleriyle ön plana çıkan Nubia evlerini görebileceğimiz Nubian Köyü’nü ziyaret edeceğiz. Buradaki evler genellikle parlak tonlarda boyanır ve karmaşık desenler ile süslenirler. Mimarileri sıcak çöl iklimi ile baş edebilecek şekilde tasarlanmıştır. Lokal bir restoranda akşam yemeğimizi aldıktan sonra hava limanına hareket ediyor ve Kahire’ye uçuyoruz. Varımızı takiben buradaki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.
Fairmont Nile City 5* https://www.fairmont.com/nile-city-cairo/

7.Gün 07 Aralık 2024 Kahire

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Kahire’nin eski bölgesini keşfetmek üzere hareket ediyoruz. İlk olarak bir tepe üzerinde yer alan tarihi Saladdin Kalesi’ni ziyaret edeceğiz.Eyyubi hanedanının kurucusu Salah al-Din tarafından MS1176 yılında inşa edilen bu yapı, hem askeri bir kale hem de İslami gücün sembolü olarak hizmet ediyordu.Kale, Eyyubi, Memlük ve Osmanlı etkileri de dahil olmak üzere farklı dönemlere ait çeşitli mimari tarzları sergilemektedir.Sonrasında bu semtte yer alan Alabaster Cami olarak bilinen, önemli bir mimari ve tarihi simge yapı olan Mohamed Ali Cami ziyareti ile gezimize devam edeceğiz. Mısır’ın Osmanlı valisi Muhammed Ali Paşa tarafından yaptırılan, inşaatı 1830’da başlayıp 1848’de tamamlanarak bölgedeki Osmanlı mimarisinin  önemli bir örneğini oluşturan cami, büyük kubbeleri, ince minareleri ile İslami ve Osanlı tasarım unsurlarının uyumlu karışımını karakterize etmektedir. Lokal bir restoranda öğle yemeğimizi aldıktan sonra Mısır’ın islami Kahire kentinin kalbinde yer alan ve tarihi bir çarşı olan Khan El Khalili Pazarını gezeceğiz.Canlı atmosferi, geleneksel mimarisi ve mücevher, baharat, tekstil, hediyelik eşya ve daha fazlasını içeren çeşitli ürünleri satan mağazaları ile burası Mısır’ın en ünlü ve hareketli pazarlarından biridir. Turumuz sonrası Mısır’daki son akşam yemeğimizi meşhur bir yerel restoran olan Naguib Mahfouz’da alacağız. Konaklama otelimizde.

8.Gün 08 Aralık 2024 Kahire - İstanbul

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyoruz. Bugün Mısır’ın zengin kültürel mirasını ve tarihini sergileyen Mısır Medeniyeti Ulusal Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Sanat, teknoloji, günlük yaşam ve dini ritüelleri dahil olmak üzere Mısır medeniyetini detaylı olarak tanıma fırsatına sahip olacağız. Şehrin modern bölgesinde vereceğimiz serbest zamanın ardından akşam hava limanına transfer oluyor ve Türk Hava Yolları’nın TK695 sefer sayılı uçuşu ile saat 21:20’de İstanbul’a hareket. 00:45’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

FİYAT BİLGİSİ

İkili Odada Kişi Başı

3250 Usd

Tek Kişi Konaklama Farkı

900 Usd

FİYAT BİLGİSİ - Kadim Mısır ve Nil Nehri
ÜCRETE DAHİL OLAN/DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Ücrete Dahil Hizmetler:

 • Türk Havayolları ile İstanbul /Kahire / İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve tüm vergileri
 • Yerel hava yolları ile Kahire / Luxor – Aswan / Kahire uçak bileti
 • Kahire’de 3 gece 5 yıldızlı otellerde kahvaltı dahil konaklama
 • Nil Nehri’nde 4 gece 5 yıldızlı gemide kahvaltı-öğle -akşam yemeği dahil konaklama
 • Kahire ‘de lokal restoranlarda 2 öğle yemeği
 • Aswanda lokal restoranda 1 Akşam yemeği
 • Kahire’de lokal restoranlarda 2 Akşam yemeği
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • Programda belirtilen tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Zorunlu Seyahat & Sağlık sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Fazla bagaj ücreti
 • Mısır kapı vizesi ücreti (25 USD ) Yeşil pasaporta vize gerekmez.
 • Yerel bahşişler ( günlük kişi başı 8 USD)
MÜŞTERİ YORUMLARI
0 Yorum
Konaklama
1 2 3 4 5
Rehberlik
1 2 3 4 5
Yemekler
1 2 3 4 5
Tur İçeriği
1 2 3 4 5
Ulaşım
1 2 3 4 5
Genel
1 2 3 4 5
Değerlendirmenizi Bizimle Paylaşın
Konaklama
Rehberlik
Yemekler
Tur İçeriği
Ulaşım
Genel
3250 Usd Kişi Başı
DETAYLI BİLGİ İÇİN
0549542424505495424245
ÖNERİLER
Gastronomi ve Doğa Harikası Puglia ( 5 Gece)
1500 Euro
Gastronomi ve Doğa Harikası Puglia ( 5 Gece) Locorotondo –Alberobello - Martina Franca – Ostuni -Otranto -Lecce – Gallipoli – Polignano A Mare- Bari - THY ile - 4*Oteller - Tüm Turlar Dahil - 3 Akşam Yemeği Dahil
1 2 3 4 5
0 Yorum
5 Gece - 6 Gün 5 Gece - 6 Gün
Andrea Bocelli 30.Yıl Özel Toscana Konseri ( Santa Margherita & Chianti)
2350 Euro
Andrea Bocelli 30.Yıl Özel Toscana Konseri ( Santa Margherita & Chianti) Bu yaz dünyanın dört bir yanından sanatseverler, hayatlarında bir kez karşılaşabilecekleri bir müzik etkinliği için Toskana tepelerine akın edecek. Dünyanın en ünlü tenoru Andrea Bocelli'nin 30. sanat kariyerinin kutlanacağı, yıldızlarla dolu bir konser sizi bekliyor. Sürpriz konuk sanatçılardan oluşan göz kamaştırıcı bir kadronun yer alacağı bu anıtsal gece, efsanevi şarkıcının memleketinin büyüleyici fonunda gerçekleşecek. Turumuz kapsamında ziyaret edeceğimiz destinasyonlar: Santa Margherita - Portofino - Cinque Terre - Lucca - Siena - Chianti - San Gimignano - Bologna - THY ile - 5*ve4* Oteller - Tüm Turlar Dahil - Konser Bileti Dahil - 1 Öğle ve 2 Akşam Yemeği Dahil
1 2 3 4 5
0 Yorum
4 Gece -5 Gün 4 Gece -5 Gün
905495424245