08 Kasım - 18 Kasım 2024 08 Kasım - 18 Kasım 2024
8 Gece /11 Gün 8 Gece /11 Gün
20 20
VİZESİZ VİZESİZ

Tokyo – Hakone – Takayama –Kanazawa –Kyoto –Osaka-Hiroşima – Myajima - Singapur Havayolları ile - 8 Gece 4-5*Oteller - Tüm Turlar Dahil - 7 Öğle ve 8 Akşam Yemeği Dahil

TUR PROGRAMI
1.Gün 08 Kasım 2024 İstanbul - Singapur

 İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde 10:30’da rehberiniz ile  buluşma. Bilet , pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Singapur Hava Yolları’nın SQ391  sefer sayılı uçuşu ile saat 13:35’te Singapur’a hareket.

2.Gün 09 Kasım 2024 Singapur - Tokyo

Yerel saat ile 01:50’de Singapur’a varış ve uçak değiştirme. Saat 08:05’te Singapur Havayolları’nın SQ632 sefer sayılı uçuşu Tokyo’ya uçuş. Yerel saat ile 15:35’te varışımızı takiben buradaki otelimize hareket ediyoruz. Kısa bir dinlenmenin ardından akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Yemek sonrası yoğun geçecek turumuz öncesi dinlenmek üzere otelimize
The Prince Sakura Tower ( Autograph Collection ) 5*
https://www.marriott.com/en-us/hotels/tyoak-the-prince-sakura-tower-tokyo-autograph-collection/overview/

3.Gün 10 Kasım 2024 Tokyo - Nikko - Tokyo

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, Nikko turumuz için otelimizden hareket ediyoruz. Tokyo’ya 140 km mesafedeki Nikko , doğal güzellikleri ile UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ne girmiştir. Burada ilk olarak Nikko Doğal Parkı’na gidiyor ve  Kutsal Nantai Volkanı’nın eteklerinde yer alan , binlerce yıl önce sönmüş lav akıntılarının oluşturduğu büyüleyici Chuzengi Gölü’nü göreceğiz. Ardından Japonya’nın en güzel şelalelerinden biri olan Kegon Şelaleleri’ni görme imkanına sahip olacağız. Lokal bir restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardından 1616 yılında 15000 el işçisi tarafından ruhlara adanarak , 2,5 milyon altın yaprak kullanılarak yapılan Toshogu Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Gezimizin bitiminde Tokyo’ya dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.Gün 11 Kasım 2024 Tokyo

Otelde alacağımız kahvaltının ardından,  şehir turu için hareket ediyoruz. Tokyo 1868’e kadar “Edo” adı ile tanınmıştır. Küçük bir kale olan Edo , 1603’te Şogun yönetimine son veren Meiji adlı Japon imparatoru , Kyoto’dan Edo Kalesi’ndeki eski sarayına taşınarak , Edo’nun adını “Doğudaki Başkent” anlamına gelen Tokyo ile değiştirir. Tokyo’nun büyük bir kısmı 1923’teki büyük Kanto depreminde ve 1945’teki ABD bombardımanlarında yıkılmıştır. 1950’lerden sonra ülke ekonomisi ile birlikte hızlı bir büyüme gösteren Tokyo, dünya çapında bir iş merkezi ve Japonya’nın kültür odağı olur. Turumuzun ilk durakları İmperial Plaza , Edo Castle  olacak. Lokal restoranda alacağımız öğle yemeği sonrası , Meiji Shrine , Odaiba ,Hama Rikyu Onsi Teien Bahçesi, Tsukiji Balık Pazarı göreceğimiz önemli noktalar olacak.Gezimizin bitiminde otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

5.Gün 12 Kasım 2024 Tokyo - Fuji Dağı - Hakone

Otelde alacağımız kahvaltının  ardından, odalarımızı boşaltıyor ve Fuji Dağı’na doğru yola çıkıyoruz. Eski çağlardan beri Japon halkının kutsal kabul ederek taptığı , 3776 metre yükseklikteki Japonya’nın en yüksek dağı olan Kutsal Fuji’ye  yaklaşabileceğimiz en yakın noktadan muhteşem manzarayı izleyeceğiz. Öğle yemeğimizi lokal bir restoranda aldıktan sonra Hakone’ye geliyor ve Ashi Gölü’nde keyifli bir tekne turuna çıkıyoruz. Turumuz sonrası Hakone’deki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Sengokuhara Prince Hotel 4* https://www.princehotels.com/hakone-sengokuhara/

6.Gün 13 Kasım 2024 Hakone - Takayama

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Takayama’ya doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Japonya’nın hazineleri listesine alınan beş kaleden biri olan Matsumoto Kalesi önünde fotoğraf molası vereceğiz. Öğle yemeğimizi lokal bir restoranda aldıktan sonra Takayama’da Jinya tarihi hükümet binasını ziyaret  göreceğiz. Turumuz sonrası buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Associa Takayama Resort https://www.associa.com/tky/multi-lingual/?wovn=en

7.Gün 14 Kasım 2024 Takayama - Shirakawago - Kanazawa

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Takayama’yı keşfetmeye başlıyoruz. İlk durağımız  kendi yaptıkları ürünleri satan köylülerin renklendirdiği sabah pazarı olacak. Takayama şehir merkezini keşfediyor, el sanatları ve halı işçiliği ile meşhur şehirde Edo dönemine ait evleri ile Sanmachi bölgesini ziyaret edeceğiz. Gezimizin ardından UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Shirakawago Köyleri’ni ziyaret etmek üzere yola çıkıyoruz. Lokal bir restoranda alacağımız öğle yemeğinden sonra , Shirakawago Köyü’nde özel bir mimari ile yapılmış olan evlerin en önemli ve büyüğü olan Kanda-ke House’u ve Japon  geleneksel çiftçi yaşamını yakından gözlemleyebileceğiniz Ogimachi Köyü’nü ziyaret edeceğiz. Gezilerimizin bitiminde Japon Denizi’nin kıyısında yer alan balıkçı şehri Kanazawa’ya hareket ediyoruz. Varışımızı takiben Japonya’nın en güzel manzaralı bahçelerinden olan Kenrouken Garden’ı ziyaret edeceğiz. Kanazawa Kalesi’nin dış bahçesi olarak kullanılan park, her mevsimde farklı güzelliklere sahiptir. Buradaki gezimizin ardından yine Kanazawa’nın en önemli bölgelerinden biri olan Nagamachi Samurai bölgesini ziyaret edeceğiz. Kanazawa Kalesi’nin eteklerinde bulunan ve zamanında Samuray ailelerinin ikamet ettiği bölgede dar yollar , su kanalları , toprak duvarlar ve özel giriş kapıları ile geleneksel Samuray evlerini göreceğiz. Gezimizin bitiminde buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.
Kanazawa Tokyu Hotel https://www.tokyuhotelsjapan.com/global/kanazawa-h/?_gl=1*11axrp3*_gcl_au*OTg0MTQxNi4xNjkwMzg2MDc3

8.Gün 15 Kasım 2024 Kanazawa - Kyoto - Hiroşima - Miya Jima - Kyoto

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası odalarımızı boşaltıyor ve tren istasyonuna hareket ediyoruz. ( ÖNEMLİ : Yanınıza el çantası ile 1 günlük kıyafet ve acil ihtiyaçlarını almanız gerekmektedir. Bavullarımız bir sonraki gün Osaka’da teslim edilecektir.) Hızlı tren ile önce Kyoto’ya sonrasından Shinakansen tren ile Hiroşima’ya hareket edeceğiz. II.Dünya Savaşı’nın Dünyada en büyük izini bıraktığı  Hiroşima’ya varıyor ve Atom Bombası Kubbe’si , Barış Parkı ve bu unutulmaz savaşın anılarını görebileceğimiz ve bilgi alacağımız Barış Müzesi’ni ziyaret ediyoruz.Öğle yemeğimizi lokal bir restoranda aldıktan sonra yüzen tapınakları ve Japonya’nın en iyi üç manzarasından birine sahip olan yüzen kapı Tori’nin bulunduğu Miyajima adasına geçiyoruz. Burada görkemli Tori Kapısı ile ve gel-git’ler nedeni ile su üzerinde yüzüyormuş gibi gözüken Itsukushima Shine tapınağını göreceğiz.Turumuzun bitiminde yine hızlı tren ile Kyoto’ya dönüyor ve buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.
The Prince Kyoto Takaragaike Autograph Collection https://www.marriott.com/en-us/hotels/ukyak-the-prince-kyoto-takaragaike-autograph-collection/overview/?scid=f2ae0541-1279-4f24-b197-a979c79310b0

9.Gün 16 Kasım 2024 Kyoto - Osaka

Otelde alacağımız kahvaltının ardından geleneksel Japon evleri ve tapınakları ile meşhur Kyoto’yu keşfetmeye başlıyoruz. İlk durağımız muhteşem Bamboo Ormanı olacak. Burada kısa bir yürüyüş gerçekleştirdikten sonra  Golden Pavilion olarakta adlandırılan Zen Tapınağı Kikakuji’yi ziyaret edeceğiz. Üstteki iki katı tamamı ile altın kaplama olan bu etkileyici Zen Tapınağı’nı gördükten sonra öğle yemeğimizi lokal bir restoranda alıyoruz. Yemek sonrası Tandai Budist Tapınağı olan ve Merhamet Tanrıçasının 1001 heykeli ile süslü Sanjusangendo’yu ziyaret edeceğiz. Kyoto’daki son durağımız ise  önemli bir Şinto Tapınağı olan Fushimi İnari Taisha olacak.Binlerce kırmızı ahşap kapı ile Japonya tanıtım görsellerini süsleyen tapınağın tarihi 794 yılına kadar uzanmaktadır. Turumuzun bitiminde tren istasyonuna transfer oluyor ve Shinkansen ile Osaka’ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımızı takiben buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Courtyard by Marriot Shin -Osaka Station 4* https://www.marriott.com/en-us/hotels/osacy-courtyard-shin-osaka-station/overview/?scid=f2ae0541-1279-4f24-b197-a979c79310b0

10.Gün 17 Kasım 2024 Osaka - Singapur

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Osaka’yı keşfedeceğiz. İlk olarak Osaka’nın posterlerini süsleyen Osaka Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında  Umeda Sky Binası ve Osaka’nın ünlü alış veriş merkezi Dotombori & Shinsaibashi caddeleri göreceğimiz diğer önemli noktalar olacak. Sonrasında havalimanına transfer oluyoruz. Singapur Hava Yolları’nın SQ621 sefer sayılı uçuşu ile saat 17:00’de Singapur’a uçuş.Yerel saat ile 23:05’te Singapur’a varış ve uçak değiştirme

11.Gün 18 Kasım 2023 Singapur - İstanbul

Singapur Hava Yolları’nın SQ392 sefer sayılı uçuşu ile saat 01:50’de İstanbul’a hareket. 08:25’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

***Japonya’da otel odaları , Dünya standartlarına göre daha küçük metrekarelere sahiptir
***Tur boyunca alınacak yemekler , Japon Mutfağı ve kültürünün özelliklerini taşımaktadır. Siz değerli misafirlerimizin damak tadına daha uygun olacağını düşündüğümüz için yemeklerin bir çoğu büyük alış veriş merkezleri içerisinde bulunan ve Dünya mutfağından yemekler sunan restoranlarda alınacaktır.

FİYAT BİLGİSİ

İkili Odada Kişi Başı

5500 Usd

Tek Kişi Konaklama Farkı

1200 Usd

FİYAT BİLGİSİ - Sonbaharın Muhteşem Renkleri ile Koyo Zamanı Japonya
ÜCRETE DAHİL OLAN/DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Ücrete Dahil Hizmetler:

 • Singapur Havayolları ile İstanbul /Singapur/ Tokyo – Osaka/Singapur/İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti ve tüm vergileri
 • Tokyo’da belirtilen otelde 3 gece oda-kahvaltı konaklama
 • Hakone’de belirtilen otelde 1 gece oda-kahvaltı konaklama
 • Takayama’da belirtilen otelde 1 gece oda-kahvaltı konaklama
 • Kanazawa’da belirtilen otelde 1 gece oda-kahvaltı konaklama
 • Kyoto’da belirtilen otelde 1 gece oda –kahvaltı konaklama
 • Osaka’da belirtilen otelde 1 gece oda-kahvaltı konaklama
 • Programda belirtilen tüm öğle ve akşam yemekleri ( 7 Öğle -8 Akşam Yemeği)
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • Müze ve ören yeri girişleri
 • Tüm transferler
 • Shinkansen Tren biletleri
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Zorunlu Seyahat ve Sağlık sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Yurt dışı çıkış harcı ( ilgili bankalara ve ya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • Yemeklerde alınan içecekler
 • Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Programda belirtilmeyen yemekler
 • Fazla bagaj ücreti
MÜŞTERİ YORUMLARI
0 Yorum
Konaklama
1 2 3 4 5
Rehberlik
1 2 3 4 5
Yemekler
1 2 3 4 5
Tur İçeriği
1 2 3 4 5
Ulaşım
1 2 3 4 5
Genel
1 2 3 4 5
Değerlendirmenizi Bizimle Paylaşın
Konaklama
Rehberlik
Yemekler
Tur İçeriği
Ulaşım
Genel
5500 Usd Kişi Başı
DETAYLI BİLGİ İÇİN
0549542424505495424245
ÖNERİLER
Kuzey İtalya'nın Muhteşem Gölleri & Kasabaları
1600 Euro
Kuzey İtalya'nın Muhteşem Gölleri & Kasabaları D’Orta Gölü -Brescia –Limone Sul Garda – Sirmione – Como Gölü- Stresa – Bellagio - Lugano Gölü -Maggiore Gölü – Borromei Adaları - THY ile - 4*Oteller - Tüm Turlar Dahil - 1 Akşam Yemeği Dahil
1 2 3 4 5
0 Yorum
4 Gece -5 Gün 4 Gece -5 Gün
Tanrılar Adası Bali & Singapur
3800 Usd
Tanrılar Adası Bali & Singapur Ubud - Bali - Singapur THY ile uçuş -7 gece 5 yıldızlı lüks otellerde konaklama - Tüm turlar dahil - 2 Öğle ve 4 Akşam Yemeği dahil
1 2 3 4 5
0 Yorum
7 Gece / 9 Gün 7 Gece / 9 Gün
KAPI VİZESİ
905495424245