30 Ekim - 10 Kasım 2024 30 Ekim - 10 Kasım 2024
10 Gece/12 Gün 10 Gece/12 Gün
20 20
Meksika Vizesi Meksika Vizesi

Mexico City -Coyoacan -Xochimilco -Oaxaca-Mitla -Monte Alban -Puebla – Teotihuacan -Merida – Uxmal -Kabah -Chichen Itza – Tulum -Cancun - THY ile - 4*-5*Oteller - Tüm Turlar Dahl - 7 Öğle Yemeği ve 9 Akşam Yemeği Dahil

TUR PROGRAMI
1.Gün 30 Ekim 2024 İstanbul - Mexico City - Coyoacan

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 23:30’da (29 EKİM ) rehberiniz ile  buluşma. Bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK184 sefer sayılı uçuşu ile  saat 02:25’de  hareket.  Yerel saat ile 08:15’te Mexico City’e varıyor ve bizi bekleyen aracımız ile şehir turumuza başlıyoruz. Zacola Meydanı,Ulusal Saray,Katedral ve Güzel Sanatlar Müzesi göreceğimiz önemli yerler arasında. Öğle yemeğimizi lokal bir restoranda aldıktan sonra Mexico City’nin güneyinde yer alan Coyoacan’a gideceğiz. Kolonyal dönemden kalma binaları,meydan ve kafeleri ve dar sokakları ile ünlü bölgede ilk durağımız ünlü ressam Frida Kahlo’nun doğduğu ve yaşamının bir bölümünü geçirdiği,günümüzde müze haline getirilmiş olan evi olacak.Burada ünlü ressamın yapmış olduğu resimler ve büyük aşk yaşadığı Diego Riviera ile birlikte topladıkları el yapımı eşyaları da görme imkanına sahip olacağız.Sonrasında sürgün hayatı yaşadığı Mexico City’de, Kahlo ve Riviera ile sıkı bir arkadaşlığı olan Trotsky’nin yaşadığı evi de görüyor ve Mexico City’deki otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.
Barcelo Reforma Hotel Mexico City 5* https://www.barcelo.com/en-us/barcelo-mexico-reforma/

2.Gün 31 Ekim 2024 Mexico City (Antropoloji Müzesi & Xochimilco)

Otelde alacağımız  kahvaltının ardından,ülkenin en önemli müzesi olan Antropoloji Müzesi’ni ziyaret edeceğiz.Sonrasında Xocmimilco’ya doğru yola çıkıyoruz.Tenochtitlan zamanından kalan kanallarda ,renkli tekneler ile hem keyifli bir gezi yapacak hem de öğle yemeğimizi alacağız. Turumuz sonrası Mexico City’e dönüyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

3.Gün 01 Kasım 2024 Mexico City - Oaxaca

Otelde alacağımız kahvaltının ardından , odalarımızı boşaltıyor ve Meksika’nın en güzel kolonyal şehirlerinden biri olan Oaxaca’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 5 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Oaxaca’ya varıyor ve burada yapacağımız şehir turu sonrası otelimize yerleşiyoruz. Meksika’da Ölüler Bayramı’nın en renkli kutlandığı şehirde bu akşam etkinlikleri izleme imkanına sahip olacağız. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.
City Express by Marriot Hotel Oaxaca  https://www.marriott.com/en-us/hotels/oaxxo-city-express-oaxaca/overview/

 

4.Gün 02 Kasım 2024 Oaxaca ( Mitla & Monte Alban)

Otelde alacağımız kahvaltının  ardından,Meksika tarihinde önemli bir yer tutan ve “Ölülerin Yeri” anlamına gelen UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ndeki Mitla ve Monte Alban kalıntılarını ziyaret edeceğiz.Zapotek halkı için dinş olarak oldukça önemli olan bölge birbirine kenetlenmiş taş parçaları ile oluşturulan binalarını süsleyen karmaşık geometrik mozaikler nedeni ile ülkenin en ilginç arkeolojik yapılarındandır.Turumuz sonrası Oaxaca’ya dönüyor ve Ölüler Bayramı şenliklerini izlemeye devam ediyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

5.Gün 03 Kasım 2024 Oaxaca – Puebla

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Puebla’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2,5 saat sürecek yolculuğumuz sonrası bir başka kolonyal şehir olan Puebla’ya varıyor ve şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuz sonrası buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.
Four Points Sheraton Puebla 4* https://www.marriott.com/en-us/hotels/pbcfp-four-points-puebla/overview/

6.Gün 04 Kasım 2024 Puebla – Teotihuacan – Mexico City – Merida

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve UNESCO Dünya Mirasları Listesinde yer alan Teotihuacan ören yerini ziyaret etmek üzere yola çıkıyoruz.Burada Güneş ve Ay Piramitlerini göreceğiz. Öğle yemeğimizi lokal bir restoranda aldıktan sonra Mexico City’e doğru yola çıkıyor ve havalimanına transfer oluyoruz. Yerel Havayolları ile Merida’ya uçuyoruz. Varışımızı takiben buradaki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.
Villa Mercedes Curio Collection by Hilton  Merida 4* https://www.hilton.com/en/hotels/midvmqq-villa-mercedes-merida/

7.Gün 05 Kasım 2024 Merida ( Uxmal&Kabah)

Otelde alacağımız kahvaltının ardından ünlü bir Maya yerleşimi olan Uxmal’ı ziyaret edeceğiz. Uxmal, yerel Puuc tarzı mimarisiyle güzel yapılar ve muhteşem piramitlere sahiptir. İlk kuruluş yıllarının MS 500’lerde olduğu sanılmaktadır.Uxmal,uzun yıllar Xiu ailesince idare edilmiş ve Batı Yucatan’daki en güçlü bölge olarak bir dönem Chichen Itza ile birlikte tüm Kuzey Maya bölgesini kontrol etmiştir. Mimarisinin karakteristik özelliği sembolik motifler ve uzun burunlu yağmur tanrısı Chaac’ın heykelleri ile süslenmiş geniş iç avlulara sahip,yüksek olmayan saraylardır. Öğle yemeğimizi lokal bir restoranda aldıktan sonra turumuzu Kabah’ta yaklaşık 300 adet Chaac maskesinin yer aldığı “ Maskeler Sarayı”nı ziyaret ederek tamamlayacağız. Akşam üzeri yürüyerek Merida şehrini gezeceğiz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

8.Gün 06 Kasım 2024 Merida – Chichen Itza – Cancun

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Dünyanın yedi harikasından biri olarak kabul edilen Maya şehri Chichen Itza’ya  doğru yola çıkıyoruz. Yoğun yağmur ormanları arasındaki Chichen Itza’nın olağanüstü güzellikteki yapılarından Kukulcan Piramidi ( İspanyolların deyişi ile El Castillo –Kale),Büyük Top Sahası,Kutsal Kuyu-Cenote Sagrado göreceğimiz önemli yerler arasında. Lokal bir restoranda alacağımız öğle yemeği sonrası beyaz kumlu sahilleri ile Dünyanın en gözde tatil merkezlerinden olan Cancun’a doğru yola çıkıyoruz. Varışımızı takiben buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Paradisus Cancun Hotel 5* https://www.paradisuscancun.com/

9.Gün 07 Kasım 2024 Cancun – Tulum – Cancun

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Tulum’a hareket ediyoruz. Tulum, okyanus kıyısında olma özelliği taşıyan ender Maya kentlerindendir. (Mayolarınızı yanınıza almayı unutmayın) Bir taraftan kıyıdan yükselen dik kayalıklar,diğer taraftan etkileyici duvarlar ile korunmuştur. Tulum için üç önemli yapıdan söz edilebilir. Bunlar; Kale,Fresk Tapınağı ve Ana Tapınaktır.Kaleyi ve tapınakların hemen üzerine inşa edilmiş olan piramidi gezecek ve buradan muhteşem güzellikteki Karayip kıyı şeridini göreceğiz.. Öğleden sonra muhteşem Cancun sahillerinin tadını çıkarabilirsiniz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

10.Gün 08 Kasım 2024 Cancun

Otelde alacağımız kahvaltının ardından muhteşem Cancun sahillerinin tadını çıkarmak için serbest zaman. Öğle ve Akşam yemeğinizi herşey dahl konseptindeki otelinizde alabilirsiniz. Konaklama otelimizde.

11.Gün 09 Kasım 2024 Cancun - İstanbul

Otelimizden erkenden ayrılıyor ve havalimanına transfer oluyoruz. Türk Hava Yolları’nın TK189 sefer sayılı uçuşu ile saat 09:50’de İstanbul’a uçuş

12.Gün 10 Kasım 2024 İstanbul

Yerel saat ile 05:45’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.
 

FİYAT BİLGİSİ

İkili Odada Kişi Başı

4900 Usd

Tek Kişi Konaklama Farkı

1100 Usd

FİYAT BİLGİSİ - Ölüler Bayramında Meksika
ÜCRETE DAHİL OLAN/DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Ücrete Dahil Hizmetler:

 • • Türk Havayolları ile İstanbul /Mexico City /Cancun / İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve tüm vergileri
 • Yerel Havayolları ile Mexico City / Merida uçak bileti
 • Mexico City’de 5 yıldızlı otelde 2 gece kahvaltı dahil konaklama
 • Oaxaca’da 4 yıldızlı otelde 2 gece kahvaltı dahil konaklama
 • Puebla’da 4 yıldızlı otelde 1 gece kahvaltı dahil konaklama
 • Merida’da 4 yıldızlı otelde 2 gece kahvaltı dahil konaklama
 • Cancun’da 5 yıldızlı otelde 3 gece herşey dahil konaklama (kahvaltı – öğle -akşam yemeği ve lokal içecekler)
 • Lokal restoranlarda alınacak 5 öğle yemeği
 • Lokal restoranlarda alınacak 6 Akşam yemeği
 • Programda belirtilen tüm şehirler arası transferler
 • Programda belirtilen tüm geziler ve ören yeri giriş ücretleri
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Zorunlu Seyahat & Sağlık sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
 • Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Fazla bagaj ücreti
 • Meksika Vizesi 30 USD ( Yeşil pasaport sahipleri şahsen konsolosluğa gidip başvuru yapmalı ve ya bordo pasaport çıkarıp online vize alması gerekmektedir. Yeşil ve ya normal pasaportlu misafirlerin pasaportlarında geçerli İngiltere , Amerika ve ya çok girişli Shengen vizesi olması gerekmektedir)
MÜŞTERİ YORUMLARI
0 Yorum
Konaklama
1 2 3 4 5
Rehberlik
1 2 3 4 5
Yemekler
1 2 3 4 5
Tur İçeriği
1 2 3 4 5
Ulaşım
1 2 3 4 5
Genel
1 2 3 4 5
Değerlendirmenizi Bizimle Paylaşın
Konaklama
Rehberlik
Yemekler
Tur İçeriği
Ulaşım
Genel
4900 Usd Kişi Başı
DETAYLI BİLGİ İÇİN
0549542424505495424245
ÖNERİLER
Andrea Bocelli 30.Yıl Özel Toscana Konseri ( Santa Margherita & Chianti)
2350 Euro
Andrea Bocelli 30.Yıl Özel Toscana Konseri ( Santa Margherita & Chianti) Bu yaz dünyanın dört bir yanından sanatseverler, hayatlarında bir kez karşılaşabilecekleri bir müzik etkinliği için Toskana tepelerine akın edecek. Dünyanın en ünlü tenoru Andrea Bocelli'nin 30. sanat kariyerinin kutlanacağı, yıldızlarla dolu bir konser sizi bekliyor. Sürpriz konuk sanatçılardan oluşan göz kamaştırıcı bir kadronun yer alacağı bu anıtsal gece, efsanevi şarkıcının memleketinin büyüleyici fonunda gerçekleşecek. Turumuz kapsamında ziyaret edeceğimiz destinasyonlar: Santa Margherita - Portofino - Cinque Terre - Lucca - Siena - Chianti - San Gimignano - Bologna - THY ile - 5*ve4* Oteller - Tüm Turlar Dahil - Konser Bileti Dahil - 1 Öğle ve 2 Akşam Yemeği Dahil
1 2 3 4 5
0 Yorum
4 Gece -5 Gün 4 Gece -5 Gün
Yılbaşında Sicilya
1750 Euro
Yılbaşında Sicilya Catania – Siracusa –Taormina –Etna Yanardağı – Taormina – Catania - Siracusa -Palermo –Monreale –Cefalu –Agrigento – Tapınaklar Vadisi- Erice – Marsala- THY ile 4 Gece/5 Gün - 4 yıldızlı merkez otellerde konaklama - Tüm Turlar Dahil - 1 Akşam yemeği ve Yılbaşı Özel Yemeği dahil
1 2 3 4 5
0 Yorum
4 Gece - 5 Gün 4 Gece - 5 Gün
905495424245