25 Ekim -29 Ekim 2024 25 Ekim -29 Ekim 2024
4 Gece -5 Gün 4 Gece -5 Gün
25 25
SHENGEN VİZE- YEŞİL PASAPORTA VİZE YOK SHENGEN VİZE- YEŞİL PASAPORTA VİZE YOK

Lizbon – Sintra- Cascais -Estoril – Cabo Da Roca -Obidos -Fatima -Nazare – Porto -Guimaraes -Braga -Bom Jesus Do Monte - THY ile - 4*Oteller - Tüm Turlar Dahil - 4 Akşam Yemeği Dahil

TUR PROGRAMI
1.Gün 25 Ekim 2024 İstanbul - Lizbon

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 04:00’da rehberiniz ile  buluşma. Bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK1755 sefer sayılı uçuşu ile  saat 06:55’de Lizbon’a hareket. Saat 09:55’de Lizbon’a varıyor ve bizi bekleyen aracımız ile bir çok tarihi ve kültürel zenginliği bünyesinde barındıran  Lizbon şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuz sırasında Jeronimus Manastırı,Belem Kulesi,Kaşifler Anıtı,Rossio & Praca Do Commercio Meydanları,Av.Liberdade (Özgürlük Bulvarı), Marquez Pompai Meydanı ve Sao Jorge Kalesi göreceğimiz önemli yerler arasında. Son olarak ülkemizde de Sarkis Gülbenkyan’nın yaşamı boyunca topladığı eserlerden oluşan Gülbenkyan Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Turumuzun ardından otelimize transfer oluyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi otelde alacağız. Konaklama otelimizde.
Lumen Hotel 4*  https://www.lumenhotel.pt/pt

2.Gün 26 Ekim 2024 Lizbon -Sintra – Cascais -Estoril -Cabo Da Roca – Lizbon ( Fado Gecesi)

Otelde alacağımız  kahvaltının ardından tam gün sürecek turumuz için otelden ayrılıyoruz.İlk durağımız ismini çevrelediği dağdan alan UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Sintra olacak. Sintra’nın sokaklarında turumuzu gerçekleştirdikten sonra önce Şapel daha sonra ise Kral I.Manuel’in genişleterek manastıra dönüştürdüğü Pena Sarayı’nı ziyaret ediyoruz. Yaşanan deprem sonrası Kral Ferdinand II burayı satın alarak bugünkü haline getirilmesini sağlamış ve kraliyetin yazlık mekanı olarak kullanılmıştır. Buradaki gezimizin ardından Carcais ve Estoril’i göreceğiz. Son durağımız ise Atlantik Okyanusu kıyısındaki Avrupa kıtasının en batı ucu olan Cabo Da Roca ( Roca Burnu) olacak. Turumuzun ardından Lizbon’a dönüyoruz. Bu akşam Portekiz’in olmazsa olmazı Fado müziği eşliğinde lokal bir restoranda akşam yemeğimizi alacağız. Konaklama otelimizde.

3.Gün 27 Ekim 2024 Lizbon – Obidos -Fatima – Nazare – Porto

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Porto’ya doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Portekiz’in en güzel Ortaçağ kasabalarından biri olan Obidos’u ziyaret edeceğiz. Sonrasında Hristiyanların haç merkezi olan Fatima ve son olarak sahil kasabası Nazare’yi görüp Porto’ya varıyoruz.Varışımızı takiben yapacağımız şehir turumuzda Bento İstasyonu,San Francisco Kilisesi,Borsa Sarayı,Porto Katedrali,Riberia Bölgesi,Tore Dos Clerigos Kulesi ve Arrabida Köprüsü göreceğimiz önemli noktalar. Ayrıca dünyaca ünlü Porto Şaraplarından da tatma imkanına sahip olacağız. Turumuz sonrası buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Hotel Catalonia Oporto 4* https://www.cataloniahotels.com/en/hotel/catalonia-porto?mb=1

4.Gün 28 Ekim 2024 Porto – Guimaraes – Braga -Bom Jesus Do Monte – Porto

Otelde alacağımız kahvaltının  ardından tam günlük turumuz içim hareket ediyoruz. Bir ortaçağ şehri olan Guimaraes ve Katedrali’ni göreceğiz. Ardından bir başpiskopos tarafından kurulduğu söylenen Braga’ya geçiyoruz. Braga denildiğinde ilk akla gelen yer zig zaglı ve ihtişamlı görüntüsü ile Bom Jesus Monte Kilisesi’dir. Gezilerimizin ardından Porto’ya dönüyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

5.Gün 29 Ekim 2024 Porto – İstanbul

Otelde alacağımız kahvaltının ardından havalimanına transfer oluyoruz. Türk Hava Yolları’nın TK1452 sefer sayılı uçuşu ile saat 16:15’te İstanbul’a hareket. 23:50’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

FİYAT BİLGİSİ

İkili Odada Kişi Başı

1850 Euro

Tek Kişi Konaklama Farkı

450 Euro

FİYAT BİLGİSİ - Portekiz ( Lizbon & Porto)
ÜCRETE DAHİL OLAN/DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Ücrete Dahil Hizmetler:

 • Türk Havayolları ile İstanbul /Lizbon / Porto / İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve tüm vergileri
 • Lizbon’da 2 gece 4 yıldızlı otelde oda –kahvaltı konaklama
 • Lizbon’da otelde 1 Akşam Yemeği
 • Lizbon’da Fado gecesi eşliğinde 1 Akşam Yemeği
 • Porto’da 4 yıldızlı otelde 2 gece oda-kahvaltı konaklama
 • Porto’da otelde 1 Akşam Yemeği
 • Porto’da lokal restoranda 1 Akşam Yemeği
 • Porto’da 1 degüstasyon
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • Programda belirtilen müze girişleri
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Zorunlu Seyahat & Sağlık Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Yurt dışı çıkış harcı ( ilgili bankalara ve ya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • Öğle Yemekleri
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Shengen vize ücreti
 • Fazla bagaj ücreti
MÜŞTERİ YORUMLARI
0 Yorum
Konaklama
1 2 3 4 5
Rehberlik
1 2 3 4 5
Yemekler
1 2 3 4 5
Tur İçeriği
1 2 3 4 5
Ulaşım
1 2 3 4 5
Genel
1 2 3 4 5
Değerlendirmenizi Bizimle Paylaşın
Konaklama
Rehberlik
Yemekler
Tur İçeriği
Ulaşım
Genel
1850 Euro Kişi Başı
DETAYLI BİLGİ İÇİN
0549542424505495424245
ÖNERİLER
Yılbaşında Masal gibi Alsace ( Colmar & Strasbourg)
1880 Euro
Yılbaşında Masal gibi Alsace ( Colmar & Strasbourg) Basel – Colmar – Haut Koenigsbourg Şatosu – Ribeauville – Riquewihr -Equeisheim -Baden Baden - Strasbourg
1 2 3 4 5
0 Yorum
4 Gece -5 Gün 4 Gece -5 Gün
Norveç Fiyordları
2400 Euro
Norveç Fiyordları Oslo -Stalheim -Flam -Sogne Fiyordu -Gudvangen – Mydral – Bergen -Hardanger Fiyordu – Ulvik - THY ile - 4*Oteller - Tüm Turlar Dahil - 2 Öğle ve 2 Akşam Yemeği Dahil
1 2 3 4 5
0 Yorum
5 Gece - 6 Gün 5 Gece - 6 Gün
905495424245