15 Haziran - 19 Haziran 2024 15 Haziran - 19 Haziran 2024
4 Gece -5 Gün 4 Gece -5 Gün
25 25
SHENGEN VİZE- YEŞİL PASAPORTA VİZE YOK SHENGEN VİZE- YEŞİL PASAPORTA VİZE YOK

Cenova - La Spezia - Santa Margherita - Rapallo - Cinque Terre - Portofino -San Fruttoso - THY ile - 4*Oteller - Tüm Turlar Dahil - 1 Öğle ve 2 Akşam Yemeği Dahil

TUR PROGRAMI
1.Gün 15 Haziran 2024 İstanbul - Milano - Cenova

İstanbul  Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde sabah saat 05:00’da rehberiniz ile buluşma.Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları ‘nın TK1873 sefer sayılı uçuşu ile saat 07:50’de Milano’’ya hareket ediyoruz.Saat 09:50’de varışımızı takiben bizi bekleyen özel aracımız ile Cenova’ya hareket ediyor ve şehir turumuza başlıyoruz. Liguria bölgesinin başkenti kabul edilen ve tarihi çok eski dayanan bu güzel liman kentindeki bir çok yapı UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ne alınmıştır. Şehir turumuz sırasında ;  Eski Liman , Caricamento Meydanı , San Giorgio Sarayı , S.Lorenzo Meydanı ve Katedral , Gesu Kilisesi , De Ferrari Meydanı , San Matteo Meydanı ve Kilisesi , Doria Ailesinin sarayları ve Campetto Meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuz sırasında lokal bir restoranda öğle yemeğimizi alacağız. Turumuzun ardından Cenova’daki otelimize yerleşiyoruz. Akşam limanda bulunan birbirinden leziz tatların servis edildiği restoranlarda akşam yemeğinizi alabilirsiniz. Konaklama otelimizde.
NH GENOVA CENTRO 4* https://www.nh-hotels.com/en/hotel/nh-genova-centro

2.Gün 16 Haziran 2024 Cenova - Rapallo - Santa Margherita

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından , odalarımızı boşaltıyor ve 2004 yılında Avrupa Başkenti seçilmiş olan güzel şehir Cenova’daki turumuza devam ediyoruz. İlk durağımız şehrin en önemli müzelerinden olan Galata Museo del Mare olacak. Ortaçağ’da Ceneviz Cumhuriyeti’nin başkenti olan bu şehir ,aynı zamanda Akdeniz’in en önemli liman şehirlerinden biriydi.O dönemde yolları İstanbul’a düşen Cenevizliler 14. Yüzyılda Galata kulesini inşa ettiler. Bu yüzden Galata ismini Cenova’da bir çok yerde duymanız mümkün. Şehrin şimdi kaybolmuş olan antik limanı Galata , bu meşhur müzeye de ismini vermiş. Sonrasında Cenova’dan ayrılıyor ve İtalyan Rivierası’nın yine çok önemli ve güzel kasabalarından biri olan Rapallo’ya doğru hareket ediyoruz. Küçük bir liman şehri olan Rapallo’nun en önemli simgelerinden biri olan Castello Sul Mare , su üzerindeki muhteşem görüntüsü ile bizi karşılıyor. Rapallo şehir turumuzun ardından bu muhteşem kıyı şeridinin şirin kasabalarından biri olan Santa Margherita’ya devam ediyor ve buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.
BEST WESTERN REGINA ELENA 4* https://www.reginaelena.it/

3.Gün 17 Haziran 2024 Santa Margherita - Portofino - Santa Fruttoso -Camogli - Santa Margherita

Otelde alacağımız kahvaltının ardından İtalyan Rivyerasının tam ortasında bulunan Santa Margherita’da keyifli bir geziye başlıyoruz. Muhteşem konumu ile bir tatil ve balıkçı kasabası olan Santa Margherita ‘da palmiye ağaçları ile çevrili lüks yat limanı turistlerin oldukça ilgisini çekmektedir. Buradaki gezimizin ardından tekne ile bir başka cennet köy Santa Frutuoso’ya devam edeceğiz. Tepeden inerken olağanüstü bir manzaraya sahip olan köy , Portofino burnunu çevreleyen körfezde yer alıyor. Adeta tüm yapıları sanat gibi olan köydeki gezimizin ardından ise şarkılara konu olmuş rengarenk evleri , lüks kafe ve butikleri ile İtalya kıyılarının incisi Portofino’ya devam ediyoruz. İtalya’nın en çok rağbet gören ve 1959’da ünlü şarkıcı Vittorio Palentieri’nin “I found my love in Portofino “ ( Portofino’da aşkımı buldum) şarkısı ile ismini tüm Dünyaya tanıtmış olan Portofino’da geçireceğimiz keyifli saatlerin ardından , Liguria bölgesinin kendine has güzelliklerini yansıtan balıkçı kasabası Camogli’ye devam ediyoruz. Buranın meşhur balıklarından tadabilirsiniz. Turumuzun ardından Santa Margherita’daki otelimize geri dönüyoruz.. Konaklama otelimizde.

4.Gün 18 Haziran 2024 Santa Margherita - Cinque Terre - Santa Margherita

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, İtalya’nın cennet köşelerinden biri olan Cinque Terre gezisi için hareket ediyoruz. Aracımız ile tren istasyonuna hareket edeceğiz.Köylerin içinden geçen tren ile  ulaşacağımız bu bölgenin isim anlamı “ Beş Topraklar”’dır. Kayalara oyulmuş renkli evleri ile beş köyden oluşan bölge muhteşem manzarası ile sizi büyüleyecek. Köylerin sarı , kırmızı , turuncu ve toprak renklere boyanmış evleri güneş ışığı ile renk değiştirerek adeta bir doğa harikası oluşturuyor. Sadece tren ve tekne ile ulaşılabilinen bölgede yaklaşık 1000 yıldır yaşayan köylülerin bu doğal yaşama nasıl ayak uydurduklarına yakından şahit olacaksınız. Bölge güzelliğinden dolayı  1998’de UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ne de alınmıştır.Beş köyün en güzel ve en önemlilerinden olan Riomaggiore ,Monterosso ve Vernazza’ya uğrayacağız. Dileyen misafirlerimiz Monteresso’da vereceğimiz 3 saatlik serbest zamanda çok daha küçük olan diğer iki köyü Corniglia ve Manarola’yı gezebilirler. Unutulmaz gezimizin ardından yine tren ve aracımız  ile Santa Margherita’daki otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

5.Gün 19 Haziran 2024 Santa Margherita - Milano - İstanbul

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Milano’ya hareket ediyoruz.Varışımızı takiben Modanın ve modern İtalya’nın merkezi şehirde yapacağımız turumuz sırasında ; Galleria , Duomo Katedrali(dışarıdan) , Scala Meydanı ve Fortezza göreceğimiz önemli yerler arasında.Türk Hava Yolları’nın TK1876 sefer sayılı uçuşu ile saat 19:45’te İstanbul’a hareket. 23:40’ta varış ve turumuzun sonu.

FİYAT BİLGİSİ

İkili Odada Kişi Başı

1750 Euro

Tek Kişi Konaklama Farkı

350 Euro

FİYAT BİLGİSİ - İtalyan Rivierası Liguria ( Cenova & Rapallo &Santa Margherita & Portofino & Cinque Terre ) SON 6 KİŞİ
ÜCRETE DAHİL OLAN/DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Ücrete Dahil Hizmetler:

 • Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul / Milano / İstanbul gidiş –dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve tüm vergileri
 • Cenova’da 4 yıldızlı otelde 1 gece oda –kahvaltı konaklama
 • Santa Margherita’da 4 yıldızlı otelde 3 gece oda kahvaltı konaklama
 • Tüm şehirler arası transferler ( Araç ve tekne ile )
 • Cenova şehir turu ve Galata Museo del Mare Müzesi giriş ücreti
 • Cenova’da lokal bir restoranda öğle yemeği
 • Santa Margherita’da lokal restoranda 2 akşam yemeği
 • Rapallo şehir turu
 • Santa Margherita şehir turu
 • San Fruttosa Köyü Gezisi
 • Portofino gezisi
 • Cinque Terre gezisi
 • Tur boyunca tecrübeli Türkçe rehberlik hizmeti
 • Lokal rehberlik hizmetleri
 • Seyahat ve Sağlık Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Yurt dışı çıkış harcı ( ilgili bankalara ve ya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz
 • Shengen Vize ücreti
 • Programda belirtilmemiş olan yemekler
 • Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Fazla bagaj ücreti
MÜŞTERİ YORUMLARI
0 Yorum
Konaklama
1 2 3 4 5
Rehberlik
1 2 3 4 5
Yemekler
1 2 3 4 5
Tur İçeriği
1 2 3 4 5
Ulaşım
1 2 3 4 5
Genel
1 2 3 4 5
Değerlendirmenizi Bizimle Paylaşın
Konaklama
Rehberlik
Yemekler
Tur İçeriği
Ulaşım
Genel
1750 Euro Kişi Başı
DETAYLI BİLGİ İÇİN
0549542424505495424245
ÖNERİLER
Büyük Göç Zamanı Tanzanya & Zanzibar
4490 Usd
Büyük Göç Zamanı Tanzanya & Zanzibar Serengeti Milli Parkı - Ngorongoro Krateri - Olduvia Gorge - Masai Boma Köyü - Zanzibar - Etiyopya Havayolları ile - 1.Sınıf Lodge ve 5*Oteller - Tüm Turlar ve Safariler Dahil - Tüm Öğle ve Akşam Yemekleri Dahil
1 2 3 4 5
0 Yorum
7 Gece - 8 Gün 7 Gece - 8 Gün
KAPI VİZESİ
Büyüleyici Kuzey Işıkları ile Laponya
3450 Euro
Büyüleyici Kuzey Işıkları ile Laponya Ev- Hava Limanı - Ev Transferleri , Tüm Turlar & Safariler , 4 Yemek dahil
1 2 3 4 5
0 Yorum
4 Gece -5 Gün 4 Gece -5 Gün
905495424245