20 Ocak - 30 Ocak 2025 20 Ocak - 30 Ocak 2025
9 Gece / 11 Gün 9 Gece / 11 Gün
20 20
Kapı Vizesi ( Yeşil pasaporta gerekmez) Kapı Vizesi ( Yeşil pasaporta gerekmez)

Ev-Hava limanı - Ev transferleri , 9 gece 4*Oteller ve 1. Sınıf Lodge'lerde kahvaltı dahil konaklama, 4 öğle ve 7 Akşam yemeği , tüm turlar ve safariler dahil

TUR PROGRAMI
1.Gün 19 Ocak 2025 İstanbul – Cape Town

Evinizden sizi alacak araç ile hava limanına transfer. İstanbul Yeni  Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 23:25’de rehberiniz ile  buluşma . Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk  Havayolları’nın TK44 sefer sayılı uçuşu  ile saat 02:25’de Cape Town’a  hareket. Gece uçak yolculuğu.

2.Gün 20 Ocak 2025 Cape Town

Yerel saat ile 12:00’da Cape Town’a varış ve bizi bekleyen özel aracımız ile şehir turu için hareket ediyoruz Afrika kıtasının en modern şehirlerinden biri olan Cape Town 1488’de Portekizli denizci Bartelemeu Dias tarafından keşfedilmiştir.Önce Boerler sonrasında ise İngilizler tarafından yönetilen şehir 1652 yılında Güney Afrika’da kurulan ilk Avrupa yerleşimidir. Şehir turumuz sırasında ; Ümit Kalesi  Parlamento Binası ve Company Bahçeleri ile bu kozmopolit şehrin önemli noktalarını göreceğiz. Turumuzun ardından Cape Town’daki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.
Commodore Hotel 4* https://www.legacyhotels.co.za/hotels/commodore-hotel

3.Gün 21 Ocak 2025 Cape Town ( Duike Adası –Chapman’s Peak – Boulders Penguen Plajı )-Ümit Burnu

Otelde alacağımız kahvaltının ardından özel aracımız ile  Atlantik Okyanusu’nun sevimli canlıları ile tanışmak üzere Cape Peninsula turumuza başlıyoruz. İlk durağımız Afrika’nın kürklü fokları ile tanışağımız Duiker Adası olacak. Hautbay’dan kısa bir tekne yolculuğu ile ulaşacağımız Duiker Adası’nın üzerinde yüzlerce kürklü foku görecek ve fotoğraflama imkanına sahip olacağız. Sonrasında ise muhteşem Atlantik Okyanusu manzaraları eşliğinde  Chapman’s Peak’ten geçerek  Afrika Penguenlerinin  yaşadığı Boulders Plajında bulunan milli parkı ziyaret edeceğiz.  Granit kayalar arasında bulunan plaj dünyada nadir olarak penguen kolonilerinin yaşadığı ve çok yakından görülebildiği  korunaklı alanlardan bir tanesidir. Gezimizin ardından öğle yemeği için lokal bir restorana gidiyoruz. Yemek sonrası ise Afrika kıtasının en güney ucu olarak kabul edilen ve geçmişte denizcilerin etrafını dolaşmak için büyük çabalar sarf ettiği “ Fırtınalar Burnu” olarak ta adlandırılan Ümit Burnu’nu ziyaret edeceğiz. Ziyaretimizi  meşhur “ Cape of Good Hope” tabelesının önünde çektireceğimiz fotoğraflar ile ölümsüzleştirdikten sonra otelimize geri dönmek üzere yola çıkıyoruz. Konaklama otelimizde.

4.Gün 22 Ocak 2025 Cape Town (Masa Dağı – Stellenboch )

Otelde alacağımız kahvaltının ardından tam gün sürecek Cape Town gezimiz için hareket ediyoruz. İlk olarak UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Doğu ve Batı Cape Flora Alanı’nın bir parçası olarak milli parkın içersinde bulunan  Masa Dağı “ Table Mountain” ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Belli bir noktadan sonra teleferik ile zirveye tırmanıp buradan Robben Island , Cape Town şehri ve Atlantik Okyanusu’nun muhteşem manzaralarını seyrediyoruz. Hava koşulları izin verirse buradan 360 derece Cape Town manzarasını fotoğraflayabilirsiniz.  Sonrasında ise rotamız Cape Town’un doğusunda bulunan Stellenbosh kasabası olacak. Önce Güney Afrika’nın meşhur şaraplarını tadacağımız lokal bir üreticiyi ziyaret edeceğiz. Mahzenleri gezecek ve üretim hakkında bilgi alacağız.  Ziyaretimizin ardından lokal bir restoranda öğle yemeğimiz  sonrası  bu şirin kasabanın sokaklarını keşif ve alış veriş için serbest zamanımız olacak.. Gezimizin bitiminde Cape Town’a dönüyoruz. Akşam yemeğinizi birbirinden güzel restoranların bulunduğu Waterfront bölgesinde alabilirsiniz. Konaklama otelimizde.
*** Masa Dağı’na çıkan teleferikler havanın çok rüzgarlı olduğu zamanlarda  çalışmayabilir. Sis olması durumunda ise Masa Dağı’nın tepesinde görüş engeli oluşabilir ***

5.Gün 23 Ocak 2025 Cape Town – Aslan Parkı -Sun City

Sabah erkenden odalarımızı boşaltıyor ve havalimanına transfer oluyoruz. ( uçak saatine göre kahvaltı box olarak alınabilir) Yerel hava yolları ile saat 07:50’de Lanseria’a uçuyoruz. Yaklaşık  2 saatlik bir uçuşun ardından saat 09:45’te  Lanseria havalimanına varıyor  ve bizi bekleyen aracımız ile Aslan Parkı’na hareket ediyoruz. Burada korunaklı alanlarda yaşayan bir Afrika aslanı ve beyaz aslanları görme imkanına sahip olacağız. Serbest öğle yemeği molasının ardından Afrika’nın adeta vahası olarak kabul edilen ve casinosu ve eğlence merkezleri ile bir kompleks olarak kurulmuş Sun City’e hareket ediyor ve buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam otel çevresinde keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız.Konaklama otelimizde.
The Sun City Main Hotel https://www.suninternational.com/sun-city/sun-city-hotel/accommodation/
 

6.Gün 24 Ocak 2025 Sun City - Pilanesberg Milli Parkı ( Sabah ve Akşam safarisi ) – BOMA Dinner

Gün doğumu ile beraber uyanıyor ve henüz güneşin yakıcı ışınları ile ısınmaya başlayan Afrika savanlarında sabah safarimize çıkıyoruz. Yaklaşık 2,5 saat sürecek safarimizin ardından otelimize dönüyor ve kahvaltımızı alıyoruz. Akşamüzeri ise gerçek Afrika yaşamı ile tanışmak üzere Milli Park’ın içerisinde safarimize başlıyoruz. Yaklaşık 2.5 saat sürecek maceralı safarimiz sırasında Afrika’nın beş büyükleri olarak anılan aslan , buffalo , fil , zürafa ,gergedan gibi canlıların yanı sıra zebralar , antiloplar , vahşi köpek , çakal, leopar  ve yüzlerce kuş çeşidini doğal yaşamları içerisinde görme imkanına sahip olacağız. Safarimiz sonrası otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimizi Afrika’nın geleneksel dansları eşliğinde alacağız. Konaklama otelimizde.
 

7.Gün 25 Ocak 2025 Sun City – Lesedi Kültür Köyü – Johannesburg

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Johannesburg’a gitmeden önce yolumuz üzerinde bulunan Lesedi Kültür Köyü’nü ziyaret ediyoruz. Burası Güney Afrika’da yaşayan siyah kabilelerin zamanında yaşadığı evleri , yaşam şekilleri , gelenekleri  ve kültürlerine ışık tutan keyifli bir tesis. Önce sırasıyla Zulu –Xhosa-Basotho ve Pedi köylerini gezecek ardından  Afrika yerel dans gösterisi izleyeceğiz. Öğle yemeğimizi burada geleneksel Afrika yemeklerinin servis edildiği açık büfe restoranda alacağız. Yemeğin ardından Johannesburg’a doğru hareket ediyoruz. Varışımızı takiben buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.
@Sandton Hotel https://sandton-hotel.com/
 

8.Gün 26 Ocak 2025 Johannesburg – Victoria Şelaleleri

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Johannesburg havalimanına hareket ediyoruz. Yerel havayolları ile saat 11:25’de  hareket ediyor ve  1,5 saatlik uçuşun ardından saat 13:05’de  Zimbabwe’de bulunan Victoria Falls havalimanına varıyoruz. Varışımızı takiben buradaki otelimize yerleşiyoruz.  Akşam yemeğine kadar dinlenmek ve doğanın tadını çıkarmak için serbest zaman. Turumuz sonrası otelimize dönüyoruz. Victoria Şelaleleri’ne suyunu veren Zambezi Nehri’nde  akşam yemeğimizi de alacağımız keyifli bir tekne turuna çıkacağız. Turumuz sırasında muhteşem manzaraların yanı sıra akşamüzeri su içmek için nehir kenarına gelen filler , hipopotomlar ve bir çok hayvanı görme şansına sahip olabiliriz. Yemek sonrası otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.
Victoria Falls Safari Lodge https://victoria-falls-safari-lodge.com/

9.Gün 27 Ocak 2025 Victoria Şelaleleri

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Dünyanın 8 harikasından biri kabul edilen Victoria Şelalleri’ni yakından görmek üzere Şelaleleri içersinde barındıran Milli Parka gidiyoruz. Etap etap Şelaleleri her yönden görebilme ve fotoğraflama imkanına sahip olurken aynı zamanda flora ve fauna hakkında da bilgiler alacağız. Turumuz sonrası otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimizi  muhteşem Zimbabwe dansları ve yerel mutfağının bir çok çeşidinin sunulduğu Boma Restoran’da alacağız. Eğlenceli yemeğimizden sonra otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

10.Gün 28 Ocak 2025 Victoria Şelaleleri - Botswana

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve özel araçlarımız ile Botswana’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1,5 saatlik yolculuğumuzun ardından sınır işlemlerimizi tamamlıyor ve Kesane’de bulunan otelimize yerleşiyoruz. Otelde alacağımız öğle yemeği ve kısa bir dinlenmenin ardından hemen otelimizin önünde bulunan tekneler ile Chobe Nehrin’de günbatımı safarisine çıkıyoruz. Namibya , Botswana , Zambia ve Zimbabwe’nin buluştuğu konumda yer alan Chobe Nehri ve etrafındaki milli park bir çok vahşi hayvana ev sahipliği yapmaktadır. Safari boyunca birçok Hipopotom , Timsah , Afrika balıkçıl kartalı , nehir kenarında buffalo , zürafa , fil ve benzeri bir çok canlıyı görme şansına sahip olacağız. Teknede muhteşem manzara ile günbatımını izledikten sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
CRESTA MOWANA SAFARİ RESORT & SPA – BOTSWANA https://www.crestahotels.com/hotels/botswana/cresta-mowana-safari

11.Gün 29 Ocak 2025 Botswana – Johannesburg – İstanbul

Sabah erkenden Botswana’daki Kesane Milli Parkı’nın muhteşem vahşi doğasını bir de karadan keşfetmek için sabah safarisine çıkıyoruz. 2 Saat sürecek safarimizin ardından otelimize dönüyor ve kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltı sonrası odalarımızı boşaltıyor ve Victoria Falls havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Yerel havayolları ile  saat 13:55’de Johannesburg’a uçuş ve 15:05’te  varışımızın ardından uçak değiştirme. Türk Havayolları’nın TK43 sefer sayılı uçuşu ile saat 19:15’de İstanbul’a hareket. Gece uçak yolculuğu.

12.Gün 30 Ocak 2025 İstanbul

Sabah saat 05:55’de İstanbul’a varış. Sizi bekleyen aracınız ile evinize transfer. Turumuzun sonu.*** Programda belirtilen ara uçuş saatlerinde değişiklik olabilir ***
*** Güney Afrika ve diğer ülkelerdeki otellerde TRPL ( Üç Kişilik Oda ) ülke kuralları gereği mevcut değildir.
*** Kapı vize ücretleri ilgili ülkeler tarafından revize edilebilir ***
*** Tüm tur boyunca 4 öğle yemeği – 7 Akşam yemeği dahildir.
 

FİYAT BİLGİSİ

İkili Odada Kişi Başı

4490 Usd

Tek Kişi Konaklama Farkı

700 Usd

FİYAT BİLGİSİ - Afrika Büyüsü : Güney Afrika & Victoria Şelaleleri & Botswana
ÜCRETE DAHİL OLAN/DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Ücrete Dahil Hizmetler:

 • Evinizden havalimanı transferleri ( gidiş-dönüş) – İstanbul,Ankara,İzmir’de geçerlidir.
 • Türk Havayolları ile İstanbul /Cape Town, Johannesburgnesburg /İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Yerel Havayolları ile Cape Town / Lanseria uçak bileti
 • Yerel Hava Yolları ile Johannesburg /Victoria Falls / Johannesburg uçak bileti
 • Cape Town’da 4 yıldızlı otelde 3 gece oda kahvaltı konaklama
 • Cape Town’da lokal restoranda 1 Akşam yemeği
 • Tam gün Ümit Burnu turu ( öğle yemeği dahil)
 • Tam gün Masa Dağı ve Şarap Bağları Turu ( öğle yemeği ve tadım dahil)
 • Sun City'de 2 gece kahvaltı dahil konaklama
 • Aslan Parkı Ziyareti
 • Lesedi Kültür Köyü Ziyareti ( öğle yemeği dahil
 • Sun City'de biri Boma Dinner olmak üzere lokal restoranda alınacak 2 Akşam Yemeği
 • Pilanesberg Milli Parkı’nda sabah ve akşam olmak üzere 2 safari
 • Johannesburg’ta 4 yıldızlı otelde 1 gece oda kahvaltı konaklama
 • Johannesburg’ta lokal restoranda 1 Akşam yemeği
 • Victoria Falls’ta 1.sınıf lodge’de 2 gece oda kahvaltı konaklama
 • Victoria Falls Şelaleleri Turu
 • Zambezi Nehri’nde yemekli tekne turu ( limitsiz içki dahil
 • Boma Dinner ( Geleneksel Afrika Gecesi ) Akşam yemeği
 • Botswana ‘da 1 gece 4*Lodge’de kahvaltı ve öğle yemeği ve akşam yemeği dahil konaklama
 • Chobe Nehri’nde tekne safarisi
 • Chobe Milli Parkında sabah kara safarisi
 • Tüm şehirler arası transferler.
 • Tur boyunca tecrübeli VACANZA Türkçe rehberlik hizmeti
 • Mesleki sorumluluk sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Yurt dışı çıkış harcı ( ilgili bankalara ve ya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • Zimbabwe Kapı vizesi 45 USD ( Ülke girişinde kapıda ödenecektir)
 • Programda belirtilmeyen her türlü hizmet
 • Programda belirtilmeyen öğle yemekleri ve akşam yemekleri
 • Yemeklerde alınan içecekler
 • Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Yerel bahşişler
 • Fazla bagaj ücreti *** Ara uçuşlarda bagaj hakkı kişi başı tek parça ve 20 kilodur. Kabin bagajı hakkı kişi başı 8 kilodur***
 • Tam Kapsamlı İptal kapsayan seyahat sigortası ( Maksimum 3000 Euro’ya kadar teminatlıdır – Akut hastalıklar ve kaza durumunda iptal teminatı geçerlidir. 65 yaş üstü için SURPRIM uygulanır .Sigorta ücreti tur bedeline göre değişmektedir. Lütfen sorunuz)
MÜŞTERİ YORUMLARI
0 Yorum
Konaklama
1 2 3 4 5
Rehberlik
1 2 3 4 5
Yemekler
1 2 3 4 5
Tur İçeriği
1 2 3 4 5
Ulaşım
1 2 3 4 5
Genel
1 2 3 4 5
Değerlendirmenizi Bizimle Paylaşın
Konaklama
Rehberlik
Yemekler
Tur İçeriği
Ulaşım
Genel
4490 Usd Kişi Başı
DETAYLI BİLGİ İÇİN
0549542424505495424245
ÖNERİLER
Gastronomi ve Doğa Harikası Puglia ( 5 Gece)
1500 Euro
Gastronomi ve Doğa Harikası Puglia ( 5 Gece) Locorotondo –Alberobello - Martina Franca – Ostuni -Otranto -Lecce – Gallipoli – Polignano A Mare - Bari - THY ile - 4*Oteller - Tüm Turlar Dahil - 3 Akşam Yemeği Dahil
1 2 3 4 5
0 Yorum
5 Gece - 6 Gün 5 Gece - 6 Gün
Büyüleyici Kuzey Işıkları ile Laponya
3450 Euro
Büyüleyici Kuzey Işıkları ile Laponya Ev -Hava Limanı - Ev Transferi , Tüm Turlar & Safariler , 4 Yemek Dahil
1 2 3 4 5
0 Yorum
4 Gece -5 Gün 4 Gece -5 Gün
905495424245