28 Aralık 2024 - 01 Ocak 2025 28 Aralık 2024 - 01 Ocak 2025
4 Gece -5 Gün 4 Gece -5 Gün
25 25
SHENGEN VİZE- YEŞİL PASAPORTA VİZE YOK SHENGEN VİZE- YEŞİL PASAPORTA VİZE YOK

Basel – Colmar – Haut Koenigsbourg Şatosu – Ribeauville – Riquewihr -Equeisheim -Baden Baden - Strasbourg

TUR PROGRAMI
1.Gün 28 Aralık 2023 İstanbul - Basel - Colmar

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde saat 06:00’da rehberiniz ile buluşma. Bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK1923 sefer sayılı uçuşu ile  saat 09:10’da Basel’e hareket. Saat 10:20’de Basel Mullhouse havalimanına varış. Burada bizi bekleyen aracımız ile Colmar’a transfer oluyor ve Alsace bölgesinin en güzel şehirlerinden biri olan Colmar’da şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Şarap Yolunun başkenti olarak kabul edilen Colmar’da Belediye Binası , Eski Gümrük Meydanı ve Binası , Pfister Evi , Aziz Martin Katedrali ve Küçük Venedik anlamına gelen “Petite Venise “ bölgesini göreceğiz. Turumuzun ardından buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.
4*GRAND BRİSTOL HOTEL – COLMAR https://grand-hotel-bristol.com/en/

2.Gün 29 Aralık 2024 Colmar -Haut Koenigsbourg Şatosu –Ribeauville – Riquewihr – Equisheim – Colmar

Otelde alacağımız  kahvaltının ardında ve Alsace bölgesinin muhteşem manzaraları eşliğinde ünlü şarap yolunu keşfe çıkacağız. İlk durağımız  Kuzey Fransa’nın en önemli eserlerinden biri olan Haut Koenigsbourg  Şatosu olacak. 700 metre yükseklikte bir tepeye konuşlanmış ve 12.yüzyılda Hohenstaufen ailesi tarafından inşa ettirilen Şato , 15.yüzyılda Hasbourg ailesine geçmiş.1633’te terk edilen şato 1899’da Selestat şehri tarafından Alman İmparator Willhhelm II von Hohenzollern’e hediye edildikten sonra mimar Bodo Ebhardt tarafından restore edilmiş. Fransa’da turistler tarafından en çok ziyaret edilen şatolardan biridir. Bir sonraki durağımız ise  Ribeauville olacak. Burada bölgeye özgü yerel şaraplardan tatma imkanına sahip olacağız. Sonrasında ise 180 kilometrelik şarap yolunun en önemli kasabalarından biri olan Riquewihr’e gidiyoruz. Bu köy “ Şarap bağlarının incisi “ olarak kabul edilir.Tipik Alsace bölgesi evleri, surları ve şarap mahzenleri ile ilk günkü ihtaşımını halen korumakta olan Riquewihr köyünü ve buradaki Noel pazarlarını keşfediyoruz. Sonrasında Colmar yolu üzerinde bulunan Fransa’nın en güzel çiçeklendirilen köyü ünvanına sahip Eguısheım’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Yarı ahşap evleri , dolambaçlı sokakları ve çeşmeleri ile bu güzel köyü keşfettikten sonra , Colmar’a  geri dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

Not : Haut Koenigsbourg Şatosu bir tepenin üzerinde bulunduğundan hava muhalefeti nedeni ile bazı durumlarda çıkış mümkün olamayabilir.

 

3.Gün 30 Aralık 2024 Colmar - Strasbourg

Otelde alacağımız kahvaltının ardından , odalarımızı boşaltıyor ve Alsace bölgesinin yine çok önemli şehirlerinden biri olan Strasbourg’a hareket ediyoruz. Varışımızı takiben Strasbourg şehir turumuza başlıyoruz.Tarihi ve kültürel olarak oldukça zengin olan Strasbourg bir ünlü filozof ve bilim adamına da ev sahipliği yapmış. Gutenberg matbaayı burada icat etmiş. Rouget de Lisle de 1792’de Fransa’nın milli marşı La Marseillaise’i burada bestelemiş. Hümanizmin babası olarak tanınan Hollandalı filozof Erasmus ve Alman yazar Goethe yaşamlarının bir kısmını burada geçirmişler. UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan “Grande İle” ile turumuza başlayacağız. Notre Dame Katedrali , Rönesans dönemine ait muhteşem yarı ahşap evleri göreceğiz. Strasbourg’un en güzel ve ilginç semti olan Petite France ( Küçük Fransa )’dan tekneye binerek Ren Nehri’nin bir kolu olan İll Nehri’nde keyifli bir tekne turu yapacağız. Gezimiz sırasında ; Rohan Sarayı , Avrupa Parlamentosu , üstü kapalı köprü , Derici semti , görkemli yapılar 1870-1918 yılları arasında inşa edilen Alman Semti , Avrupa Konseyi ve İnsan Hakları Mahkemesi’nin modern binaları göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin ardından buradaki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.
4*BOMA HOTEL https://www.boma-hotel.com/en/

4.Gün 31 Aralık 2024 Strasbourg – Baden Baden - Strasbourg

Otelde alacağımız kahvaltının  ardından, Almanya’nın en güzel şehirlerinden biri olan Baden Baden’e hareket ediyoruz.Klasik müzik festivalleri ile ünlü olan şehirde noel pazarlarını ziyaret edeceğiz. Burada yapacağımız şehir turu ve alış veriş için serbest zamanımızın ardından akşam üstü Satrasbourg’a geri dönüyoruz.Akşam lokal bir restoranda yılbaşı yemeğimizi aldıktan sonra Avrupa’nın en büyük noel ağacının bullunduğu meydanda yeni yılı karşılayabilirsiniz. Konaklama otelimizde.
***MUTLU YILLAR***

5.Gün 01 Ocak 2025 Strasbourg -Mullhouse – Basel – İstanbul

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Basel’e doğru yola çıkıyoruz. Varışımızı takiben Mullhouse şehir turumuzu yapacağız. İsminin anlamı “ Değirmen Köyü” olan bu kasaba , daracık sokakları , tabelaları , sokakta oynayan çocukları ile bir Türk kasabasını andırmaktadır. Mimari açıdan ise Almanya’ya benzemektedir. Turumuz sonrası havalimanına transfer oluyor ve Türk Hava Yolları’nın TK1926 sefer sayılı uçuşu ile saat 18:05’de İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 23:10’da İstanbul’a varış. Turumuzun sonu.

FİYAT BİLGİSİ

İkili Odada Kişi Başı

1880 Euro

Tek Kişi Konaklama Farkı

300 Euro

FİYAT BİLGİSİ - Yılbaşında Masal gibi Alsace ( Colmar & Strasbourg)
ÜCRETE DAHİL OLAN/DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Ücrete Dahil Hizmetler:

 • Türk Havayolları ile İstanbul /Basel / İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve tüm vergileri
 • Colmar’da 2 gece 4 yıldızlı otelde oda –kahvaltı konaklama
 • Strasbourg’da 4 yıldızlı otelde 2 gece oda-kahvaltı konaklama
 • Lokal restoranlarda alınacak 2 Akşam yemeği
 • Ribeauville’de 1 degustasyon
 • Strasbourg Batorama tekne turu
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • Programda belirtilen müze girişleri
 • Vacanza profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Zorunlu Seyahat sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Yemeklerde alınan içecekler
 • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam Yemekleri
 • Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Fazla bagaj ücreti
 • Shengen vize ücreti
MÜŞTERİ YORUMLARI
0 Yorum
Konaklama
1 2 3 4 5
Rehberlik
1 2 3 4 5
Yemekler
1 2 3 4 5
Tur İçeriği
1 2 3 4 5
Ulaşım
1 2 3 4 5
Genel
1 2 3 4 5
Değerlendirmenizi Bizimle Paylaşın
Konaklama
Rehberlik
Yemekler
Tur İçeriği
Ulaşım
Genel
1880 Euro Kişi Başı
DETAYLI BİLGİ İÇİN
0549542424505495424245
ÖNERİLER
Gastronomi ve Doğa Harikası Puglia ( 5 Gece)
1500 Euro
Gastronomi ve Doğa Harikası Puglia ( 5 Gece) Locorotondo –Alberobello - Martina Franca – Ostuni -Otranto -Lecce – Gallipoli – Polignano A Mare - Bari - THY ile - 4*Oteller - Tüm Turlar Dahil - 3 Akşam Yemeği Dahil
1 2 3 4 5
0 Yorum
5 Gece - 6 Gün 5 Gece - 6 Gün
Andrea Bocelli 30.Yıl Özel Toscana Konseri ( Santa Margherita & Chianti)
2350 Euro
Andrea Bocelli 30.Yıl Özel Toscana Konseri ( Santa Margherita & Chianti) Bu yaz dünyanın dört bir yanından sanatseverler, hayatlarında bir kez karşılaşabilecekleri bir müzik etkinliği için Toskana tepelerine akın edecek. Dünyanın en ünlü tenoru Andrea Bocelli'nin 30. sanat kariyerinin kutlanacağı, yıldızlarla dolu bir konser sizi bekliyor. Sürpriz konuk sanatçılardan oluşan göz kamaştırıcı bir kadronun yer alacağı bu anıtsal gece, efsanevi şarkıcının memleketinin büyüleyici fonunda gerçekleşecek. Turumuz kapsamında ziyaret edeceğimiz destinasyonlar: Santa Margherita - Portofino - Cinque Terre - Lucca - Siena - Chianti - San Gimignano - Bologna - THY ile - 5*ve4* Oteller - Tüm Turlar Dahil - Konser Bileti Dahil - 1 Öğle ve 2 Akşam Yemeği Dahil
1 2 3 4 5
0 Yorum
4 Gece -5 Gün 4 Gece -5 Gün
905495424245